Hlasové zprávy ve WhatsAppu projdou revoluční změnou

Logo aplikace Whatsapp

Multiplatformní kecálek WhatsApp slouží většině jeho uživatelů k textové komunikaci, ovšem mnozí jeho prostřednictvím posílají i hlasové zprávy. Tato funkce je součástí WhatsAppu už od roku 2013, v současnosti odesílají uživatelé okolo 7 miliard hlasových zpráv denně. A právě těm bude věnována příští aktualizace.

WhatsApp 2

WhatsApp chystá v hlasových zprávách následující změny:

  • Přehrávání mimo chat: Poslechněte si hlasovou zprávu mimo chat. Můžete tak dělat více věcí zároveň, přečíst si další zprávy, nebo na ně odpovídat.
  • Pozastavení/Obnovení nahrávání: Při nahrávání hlasové zprávy můžete nyní nahrávku pozastavit, pokud vás něco vyrušilo, nebo si potřebujete věc promyslet, a pokračovat později.
  • Vizualizace vlnových průběhů: Poskytuje vizuální reprezentaci hlasitosti a pomáhá sledovat nahrávku.
  • Kontrola před odesláním: Poslechněte si hlasovou zprávu, než ji odešlete.
  • Paměť pozice přehrávání: Když přehrávání hlasové zprávy pozastavíte, budete moct po návratu do chatu pokračovat ze stejného místa.
  • Rychlé přehrávání přeposlaných zpráv: Přehrajte si hlasové zprávy 1,5× nebo 2× rychleji a poslechněte si rychleji jak běžné, tak přeposlané zprávy.

WhatsApp 1

Přesný termín vypuštění těchto novinek zatím neznáme. Podle WhatsAppu bychom se jich měli dočkat v horizontu několika příštích týdnů.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku