Cena:

Historický okamžik! Android na internetu překonal Windows

Agentura StatCounter zveřejnila novou statistiku používání operačních systémů, skrze které se uživatelé za posledních pět let připojovali k internetu. V minulém měsíci se potvrdil aktuální trend klesajícího podílu systému Windows, který se pomalu sklání před mobilními platformami Android a iOS. Zejména Android způsobuje Microsoftu vrásky, neboť se aktuálně stal nejpoužívanějším systémem na internetu.

statcounter-internet-share-march-2017

Windows v březnu patřil podíl 37,91 %, Android uzmul o dvě setiny více. Dá se však předpokládat, že v následujících měsících bude nejpoužívanějšímu desktopovému systému utíkat. Uživatelé čímdál více přistupují k internetu z mobilních zařízení, což už několikrát potvrdily služby jako Facebook apod. I náš web navštěvuje více uživatelů z mobilních operačních systémů než z desktopu. Microsoft dominoval operačním systémům od roku 1980, Android měl ještě před pěti lety na internetu podíl pouze 2,4 %.

Microsoft již několikrát přiznal, že v mobilním světě uspět nedokázal, snaží se však v dalších oblastech, jakými je např. internet věcí nebo rozšířená realita.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.