Domů » Články » Heureka pro Android: Užitečná aplikace pro sledování cen zboží na českém internetu

Heureka pro Android: Užitečná aplikace pro sledování cen zboží na českém internetu

Heureka pro Android: Užitečná aplikace pro sledování cen zboží na českém internetuNákupní portál a vyhledávač cen Heureka.cz připravil pro všechny majitele komunikátorů se systémem Android zajímavou aplikaci, která dokáže velmi efektivně vyhledávat nejlevnější ceny zboží přes čárové kódy. Heureka pro Android je dostupná přímo v Android Marketu v nabídce Aplikace – Nakupování. Podobných aplikací pro Android existuje několik, tato je však první, která vyhledává v českých obchodech, kterých je v databázi Heureky přes 4 500.

Po spuštění aplikace vás přivítá jednoduchá hlavní obrazovka aplikace, která nabízí dvě volby pro vyhledávání cen produktů. Pokud máte po ruce výrobek, respektive jeho krabici s EAN nebo UPC čárovým kódem, můžete tento kód pomocí fotoaparátu zachytit. Vše probíhá automaticky, s telefonem pouze stačí zaměřit kód a o vše další se už postará program samotný. Pokud je daný čárový kód v databázi Heureky, objeví se vám během několika vteřin stránka s výsledky. Vy ihned vidíte, který obchod má požadovaný produkt v nabídce za nejlepší cenu. Zobrazení informací probíhá přes klasickou mobilní verzi portálu Heureka, kterou naleznete na adrese m.heureka.cz.

- - - -

Na stránce vybraného produktu si ihned můžete nechat zobrazit základní informace, fotografie a uživatelské recenze. Všechny tyto faktory vám mohou pomoci s rozhodováním při koupi. Představte si například situaci, kdy se nacházíte v prodejně elektro a vybíráte novou LCD televizi. S touto aplikací vám pouze stačí zachytit čárový kód produktu a rázem máte přehled o tom, zda je cena v kamenném obchodě rozumná nebo se raději máte poohlédnout jinde případně využít nabídky obchodů z databáze z Heureky.

- - - -

Pokud by náhodou kód výrobku nebyl v databázi, nemusíte věšet hlavu, z hlavní obrazovky pouze stačí vybrat ruční vyhledávání podle názvu produktu. Autoři nicméně databázi neustále doplňuji a nové produkty tedy přibývají každý den. Přes tlačítko Menu se můžete dostat do jednoduchého nastavení aplikace, kde lze aktivovat pípnutí nebo zavibrování při úspěšném naskenování kódu. Sám jsem aplikaci otestoval na několika krabicích, povětšinou od starších produktů, a úplně u všech jsem uspěl (fotoaparát Canon, autorádio Pioneer, bezdrátový router, kuchyňský robot, vysavač).

- - - -

Sečteno a podtrženo, Heureka pro Android je velmi užitečná aplikace a výborný pomocník, kterého konečně budou moci používat i uživatelé v České republice. Program je samozřejmě distribuován jako freeware.

Testovací kódy
Stáhli jste si aplikaci? Otestujte si její funkčnost na těchto kódech

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

7 komentářů

 1. To iste robi aj pre Windows Mobile program Barcodezilla!
  Navyse su dve verzie:
  Lite – len stahuje data z netu po dekodovani ciaroveho kodu. (u nas zatial malo pouzitelne, okrem mna nikto nevytvara databazu ciarovych kodov)
  Full – pokial nie je na netu o danom kode informacia, je mozne ju zadata a davkovo uploadnut na server. Potrebuje na beh SQLCompact a .NET Compact 3.5
  [odkaz]

 2. pro android existuje jeste zadarmiko program ShopSavvy ktery to umi celosvetove ale heureka ma samozrejme velkou vyhodu v tom ze vyhledava V CESKYCH ESHOPECH …

 3. ty zahranicni porovnavace cen jsou pro ceskeho uzivatele celkem k nicemu, … jeste bych pro Androida ocenil frontend zbozi.cz ktery tedy pouzivam casteji, takze tak jako tak obvykle hledam pres Browser ceny i na nem … a kdyz nad tim tak premyslim, neni to vlastne mene pohodlne, az na to ze pres web samozrejme vase kamera nenacte carovy kod, proc ale …. vzdyt podle toho caroveho kodu to stejne i na heurece najde pouze ctvrtinu obchodu, nez kdyz to vyhledate podle jmena produktu

 4. ceska scena se docela rozrusta ze ? maly cesko a uz tolik aplikaci v marketu … [odkaz] … a to se u nas jeste ani nedaji kupovat co teprv az to pujde

 5. Je to nejak zakodovane.
  „Heureka.cz pro Android“ generuje tyto odkazy (ktere nasledne necha zobrazit v internetovem Browseru):
  [odkaz]

 6. zrovna tak jsem ale skusil zadat do browseru m.zbozi.cz a neumi sice jak se zda hledat podle ean, alespon jsem teda neprisel na to jak, ale funguje stejne dobre jako heureka a je ZDARMA .-) … heureka se celkem dost plati z pohledu majitelu eshopu.

 7. straka.michal

  Něco podobného pro Symbian?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).