Heureka pro Android: Užitečná aplikace pro sledování cen zboží na českém internetu

Heureka pro Android: Užitečná aplikace pro sledování cen zboží na českém internetuNákupní portál a vyhledávač cen Heureka.cz připravil pro všechny majitele komunikátorů se systémem Android zajímavou aplikaci, která dokáže velmi efektivně vyhledávat nejlevnější ceny zboží přes čárové kódy. Heureka pro Android je dostupná přímo v Android Marketu v nabídce Aplikace – Nakupování. Podobných aplikací pro Android existuje několik, tato je však první, která vyhledává v českých obchodech, kterých je v databázi Heureky přes 4 500.

Po spuštění aplikace vás přivítá jednoduchá hlavní obrazovka aplikace, která nabízí dvě volby pro vyhledávání cen produktů. Pokud máte po ruce výrobek, respektive jeho krabici s EAN nebo UPC čárovým kódem, můžete tento kód pomocí fotoaparátu zachytit. Vše probíhá automaticky, s telefonem pouze stačí zaměřit kód a o vše další se už postará program samotný. Pokud je daný čárový kód v databázi Heureky, objeví se vám během několika vteřin stránka s výsledky. Vy ihned vidíte, který obchod má požadovaný produkt v nabídce za nejlepší cenu. Zobrazení informací probíhá přes klasickou mobilní verzi portálu Heureka, kterou naleznete na adrese m.heureka.cz.

- - - -

Na stránce vybraného produktu si ihned můžete nechat zobrazit základní informace, fotografie a uživatelské recenze. Všechny tyto faktory vám mohou pomoci s rozhodováním při koupi. Představte si například situaci, kdy se nacházíte v prodejně elektro a vybíráte novou LCD televizi. S touto aplikací vám pouze stačí zachytit čárový kód produktu a rázem máte přehled o tom, zda je cena v kamenném obchodě rozumná nebo se raději máte poohlédnout jinde případně využít nabídky obchodů z databáze z Heureky.

- - - -

Pokud by náhodou kód výrobku nebyl v databázi, nemusíte věšet hlavu, z hlavní obrazovky pouze stačí vybrat ruční vyhledávání podle názvu produktu. Autoři nicméně databázi neustále doplňuji a nové produkty tedy přibývají každý den. Přes tlačítko Menu se můžete dostat do jednoduchého nastavení aplikace, kde lze aktivovat pípnutí nebo zavibrování při úspěšném naskenování kódu. Sám jsem aplikaci otestoval na několika krabicích, povětšinou od starších produktů, a úplně u všech jsem uspěl (fotoaparát Canon, autorádio Pioneer, bezdrátový router, kuchyňský robot, vysavač).

- - - -

Sečteno a podtrženo, Heureka pro Android je velmi užitečná aplikace a výborný pomocník, kterého konečně budou moci používat i uživatelé v České republice. Program je samozřejmě distribuován jako freeware.

Testovací kódy
Stáhli jste si aplikaci? Otestujte si její funkčnost na těchto kódech

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku