Domů » Bleskovky » Harmony: takto by se mohl jmenovat nový univerzální systém od Huawei

Harmony: takto by se mohl jmenovat nový univerzální systém od Huawei

Společnost Huawei stále nemá vyhráno. I po mírně optimistickém závěru setkání špiček USA a Číny na nedávném summitu G20 zůstává čínská firma stále na černé listině, což znamená, že má zákaz používat americké technologie, a tím pádem i operační systém Android s aplikacemi a službami od Google.

huawei hongmeng os

Čínský gigant se netají tím, že má za Android připravenou náhradu, která byla dosud nazývána označeními Hongmeng či Ark OS, finální jméno ale může být nakonec zcela jiné. Evropský úřad průmyslového vlastnictví před několika dny zaregistroval od Huawei ochrannou známku na operační systém pro mobilní a počítačové využití, který údajně ponese jméno Harmony. Zda se jedná o stejný projekt jako Hongmeng či Arc Ok, nevíme.

harmony

Na prvním místě je stále Android

Nutno podotknout, že Huawei stále doufá v budoucnost, jejíž součástí jsou americké technologie. Podle představitele Huawei Lianga Hua je stále na prvním místě použití systému Android, přičemž Hongmeng OS je určen především do IoT zařízení. V Huawei se prý zatím ještě nerozhodli, zda bude tento systém vyvíjen i pro smartphony. Toto vyjádření ale koliduje s nedávným prohlášením ředitele Huawei, podle kterého má být Hongmeng rychlejší než Android a macOS.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.