Zdroj: Unsplash.com, Alexander Shatov

Hacker, který se zmocnil Twitteru Obamy i Muska, půjde na tři roky do vězení

Možná si ještě pamatujete na loňský velký problém Twitteru, kdy bylo hacknuto množství účtů známých celebrit, jako je Bill Gates, Barack Obama, Elon Musk nebo Kanye West. Nyní byl odsouzen strůjce těchto útoků i jeho dva komplicové.

Podle deníku Tampa Bay Times byl nyní osmnáctiletý Graham Ivan Clark odsouzen k třem rokům vězení. Důvodem je podvodné převzetí mnoha účtů a následné postování příspěvků, díky kterým Clark získal bitcoiny v hodnotě 117 000 USD, tedy asi 2 550 000 Kč.

Graham Ivan Clark
Graham Ivan Clark během soudního slyšení

Ačkoliv tento způsob podvodu, kdy jsou lidé lákáni k odeslání svých kryptoměn do cizích peněženek s příslibem znásobení jejich „investice“, nejsou žádnou novinkou, Clark vyčnívá především velikostí útoku a také přispíváním z opravdových účtů reálných celebrit. Většinou se podobné aktivity dějí na nepravých účtech, které jsou vytvořeny jen a pouze za účelem získání peněz.

Vzhledem k tomu, že Clark byl v době spáchání tohoto činu pouze sedmnáctiletý, pohlíží se na něj jako na mladistvého pachatele trestného činu a odsedí si jen 3 roky vězení pro mladistvé s minimální ostrahou. Po odpykání trestu bude následovat tříletá podmínka. Díky svému věku se vyhnul hrozícímu trestu až 10 let vězení.

V rámci trestu bude Clark používat počítače pouze pod dohledem a bude muset sdílet přihlašovací údaje ke všem účtům, které bude spravovat.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku