Domů » Bleskovky » Hacker, který se zmocnil Twitteru Obamy i Muska, půjde na tři roky do vězení

Hacker, který se zmocnil Twitteru Obamy i Muska, půjde na tři roky do vězení

Unsplash.com, Alexander Shatov
Ilustrační obrázek

Možná si ještě pamatujete na loňský velký problém Twitteru, kdy bylo hacknuto množství účtů známých celebrit, jako je Bill Gates, Barack Obama, Elon Musk nebo Kanye West. Nyní byl odsouzen strůjce těchto útoků i jeho dva komplicové.

Podle deníku Tampa Bay Times byl nyní osmnáctiletý Graham Ivan Clark odsouzen k třem rokům vězení. Důvodem je podvodné převzetí mnoha účtů a následné postování příspěvků, díky kterým Clark získal bitcoiny v hodnotě 117 000 USD, tedy asi 2 550 000 Kč.

Graham Ivan Clark
Graham Ivan Clark během soudního slyšení

Ačkoliv tento způsob podvodu, kdy jsou lidé lákáni k odeslání svých kryptoměn do cizích peněženek s příslibem znásobení jejich „investice“, nejsou žádnou novinkou, Clark vyčnívá především velikostí útoku a také přispíváním z opravdových účtů reálných celebrit. Většinou se podobné aktivity dějí na nepravých účtech, které jsou vytvořeny jen a pouze za účelem získání peněz.

Vzhledem k tomu, že Clark byl v době spáchání tohoto činu pouze sedmnáctiletý, pohlíží se na něj jako na mladistvého pachatele trestného činu a odsedí si jen 3 roky vězení pro mladistvé s minimální ostrahou. Po odpykání trestu bude následovat tříletá podmínka. Díky svému věku se vyhnul hrozícímu trestu až 10 let vězení.

V rámci trestu bude Clark používat počítače pouze pod dohledem a bude muset sdílet přihlašovací údaje ke všem účtům, které bude spravovat.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

4 komentářů

  1. Marian Dolinski

    A Twitter, ktery znemoznil uradujicimu presidentovi davat prispevky, je OK. A je oslavovan.
    A progresivisti liberalni neomarxisti si tady u toho mentalne honej hlavy, ze se zavira nekdo kdo se postavil komousovi Hussejnovi Oubamovi.

    • „Uradujici prezident“ neustale porusoval pravidla platformy a jeho dezinformace nakonec vyvrcholily v utok na Kapitol. Takze ano, jeho blokace byla naprosto v poradku a jestli neco, tak az pozde.

    • Blokace Trumpa je naprosto v pořádku ;) Ten člověk rozvrátil společnost a zneužil své funkce k šíření lží a dezinformací. Svět si po jeho odchodu z funkce značně oddechl :)

  2. Vsecko je to spyknuti

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).