Domů » Bleskovky » GTA V se vrací do Xbox Game Pass, tentokrát s podporou xCloudu

GTA V se vrací do Xbox Game Pass, tentokrát s podporou xCloudu

Městská akce Grand Theft Auto V patří mezi nejprodávanější hry na světě. Od prvního uvedení na trh v roce 2013 vydělal tento hit vydavateli Take-Two přes 140 milionů dolarů (cca 3 miliardy korun). I přes své stáří je GTA V stále velmi populární hrou, čehož si jsou v Microsoftu vědomi.

GTA 5
Grand Theft Auto V

GTA V už dříve bylo součástí předplatného Game Pass, nicméně po uplynutí dohodnuté doby bylo „gétéáčko“ nahrazeno jinou hvězdnou hrou z produkce Rockstaru – Red Dead Redemption 2. Tentokrát se ale GTA V vrací v plné síle a s podporou pro hraní v rámci xCloudu, což pro hráče znamená, že není potřeba vlastnit herní konzoli Xbox.

Nepřehlédněte – Recenze Xbox Series X: budoucnost hraní podle Microsoftu

V rámci xCloudu lze v GTA V hrát také populární online režim, který notnou měrou přispívá k legendárnímu statusu hry. Oznámení návratu Grand Theft Auto V doprovázelo také oznámení, že více než 50 her z knihovny xCloud dostalo podporu pro virtuální ovládání, což znamená, že na telefonech s Androidem není potřeba připojovat herní ovladač. GTA V se v knihovně Game Pass objeví 8. dubna.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).