GTA 6 zasazením potěší pamětníky. Ambiciózní plány se ale nevyplní

gta 6 rockstar vice city

Když se řekne videohra s otevřeným světem, kdekomu se vybaví série Grand Theft Auto, zkráceně GTA. Gangsterská městská akce by měla v nejbližších letech dorazit se svým osmým dílem jménem GTA 6 (nazývaným také GTA VI) a nejspíš jde opět o nejočekávanější hru vůbec. Podle informací agentury Bloomberg však hra mohla být mnohem zajímavější, než jak ji vykreslují aktuální úniky.

Podle původních plánů měl být titul s pracovním názvem „Project Americas“ větší než všechny dosavadní hry série. Informace přímo ze studia Rockstar hovoří o tom, že plány počítaly se zahrnutím území vymodelovaných podle velkých oblastí Severní a Jižní Ameriky.

Plány na tak velkou hru však postupně vyšly do ztracena, dost možná se objevily i jisté provozní limity skotského studia Rockstar North, které platí za hlavní vývojářský tým GTA 6. Dle dosavadních informací tak bude k dispozici alespoň fiktivní město na jihu USA, které má mít za vzor floridskou metropoli Miami. Takové město se již v sérii GTA objevilo – jmenuje se Vice City a odehrával se v něm příběh v pořadí čtvrtého dílu. Srdce pamětníků tak může zaplesat.GTA 6 IVNepřehlédněte

GTA VI budí kontroverze ještě před vydáním. Hráčům se nelíbí jedna z postav

Z uniklé mapy můžeme vidět, že hra se nejspíše bude odehrávat i na přilehlých ostrovech a venkově na západ od Vice City. Nutno však poznamenat, že jde o velmi brzké spekulace, nijak potvrzené samotným studiem Rockstar. Nového GTA 6 bychom se měli dočkat do roku 2025, avšak není vyloučen ani případný odklad.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku