Domů » Bleskovky » GoPro Hero 4 Session: Miniaturní kamera pro všechny fanoušky adrenalinových sportů

GoPro Hero 4 Session: Miniaturní kamera pro všechny fanoušky adrenalinových sportů

Akční kamery GoPro jsou v posledních letech fenoménem. Snad každý adrenalinový nadšenec ji vlastní, nebo po ní alespoň touží. Modelová řada Hero se dočkala své čtvrté generace loni na podzim. Na trh se nyní chystá nový model, který ponese označení GoPro Hero 4 Session a jeho hlavní předností budou opravdu miniaturní rozměry. 

 

Přesné rozměry sice výrobce nezveřejnil, ale novinka je údajně o polovinu menší než Hero 4 Black / Silver a o 40 % lehčí. Velikost těla se ovšem negativně podepsala na akumulátoru. Díky němu sice dokáže kamera nahrávat až 2 hodiny, ale baterie bohužel není vyměnitelná, což může některé náročnější uživatele odradit.

Velkou výhodou je to, že je kamera voděodolná jiý v základu a není tedy nutné používat žádné dodatečné pouzdro. Na vrchní straně je umístěn malý monochromatický displej a spoušť. Pro nastavení veškerých parametrů budete potřebovat smartphone s nainstalovanou aplikací GoPro. Nastavení probíhá bezdrátově prostřednictvím WiFi.  

 

Maximální podporované rozlišení videa je 1920 × 1440 pixelů. V tomto rozlišení je nové GoPro schopné zaznamenat 30 snímků za sekundu. Pokud se spokojíte s FullHD (1920 × 1080 px), můžete nahrávat až 60 snímků za vteřinu a pro slow-motion záběry se bude hodit i HD rozlišení (1280 × 720 px) se 100 FPS. Můžete pochopitelně pořizovat také fotografie a to v maximálním rozlišení 8 Mpx. Veškeré záznamy se ukládají na microSD kartu.

Do prodeje se dostanou dvě verze, které se liší pouze dodávanými držáky. Standardní edice obsahuje dva rámečky na uchycení kamery a naklápěcí držák. Edice pro surfaře obsahuje držáky pro upevnění kamery na prkno. Cena byla stanovena na 429,99 € (cca 11 650 Kč), což je stejná částka jakou dáte i za model Hero 4 Silver.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

3 komentářů

 1. Martin P. (neregistrovaný)

  No nemůžu si pomoc, ale na naprostou spoustu adrenalinových sportů si sebou člověk mobil nebere , nejde ani tak o to co se stane mobilu jako spíš co udělá mobil vám…. Takže vyžadovat mobil je proti baterce mínus.

  Protože stejně sportovní videa z pohledu sportovce jsou klipy ty se doplňují jinými záběry a je to sestříhané. Dost těžko někdo bude mít na jeden záběr vydeo ze sjezdu ( lyže\SNB ) nebo se bude hodinu či víc houpat v úrampě.

 2. Zdeněk Beran

  Předpokládám, že nastavení videa se tam často měnit nebude. Ale uznávám, že ve spoustě případů může být konfigurace přes telefon zdlouhavá a nepříjemná.

 3. Petr (neregistrovaný)

  Ahoj, pokud se nemůžete rozhodnout jakou kameru si vybrat, koukněte na srovnávací test kamer do 6000

  [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).