Domů » Bleskovky » Googlu unikají chystané novinky. Toto je nový Pixelbook, chytrý displej a stojánek pro Pixely

Googlu unikají chystané novinky. Toto je nový Pixelbook, chytrý displej a stojánek pro Pixely

Jestli se Googlu v letošním roce něco nepodařilo, tak uhlídat své podzimní hardwarové novinky. Jeho smartphony Pixel se prodávají v Rusku na černém trhu a v posledních dnech se objevily obrázky a specifikace dalších zařízení, které se Google chystá zanedlouho představit. Ještě než se na ně vrhneme, můžeme se podívat na nové detailní rendery obou Pixelů, které zveřejnil @evleaks.

O nových Pixelech už jsme napsali mnoho, takže si je připomeneme pouze ve stručnosti – menší Pixel 3 dostane 5,4″ displej bez výřezu, vetší Pixel 3 XL bude mít obří 6,71″ displej s výřezem. Zbytek výbavy, tedy až na kapacitu baterie, má zůstat shodný, těšit se můžeme na čipset Qualcomm Snapdragon 845, 4 GB RAM, jednočočkový fotoaparát vzadu a duální kamerku vpředu. Chybět nebude ani voděodolnost a konečně i bezdrátové dobíjení.

Hardwarové parametry Google Pixel 3
Systém: Android 9.0
Rozměry: 145,6 x 68,2 x 7,9 mm, Hmotnost: 148 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 845, octa-core, 4x 2,5 GHz + 4x 1,6 GHz
RAM: 4 GB, Interní paměť: 64/128 GB, Pam. karta:
Displej: OLED, 5,5", Full HD+, 1080 × 2160 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 8 + 8 Mpx, klasická (75°) a širokoúhlá (97°) f/1.8 + f/2.2, Full HD video
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 2915 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Stojánek s bezdrátovým nabíjením

Právě s ním se pojí první uniklý produkt, jímž je stojánek Pixel Stand, jeho obrázek byl objeven v rozborce APK aplikace Google. Bude se jednat o stojánek s integrovaným bezdrátovým dobíjením, přičemž po zadokování bude telefon moci fungovat jako fotorámeček či jako chytrý reproduktor s displejem. V tomto režimu bude dostupná funkce Google Assistant s lehce odlišným rozhraním.

Home Hub

A když už je řeč o Google Assistentovi, v přípravě je také samostatný chytrý displej nazvaný Home Hub. V podstatě se bude jednat o sedmipalcový displej napevno umístěný do základny s reproduktorem.

Zařízení bude mít podporu bezdrátových sítí Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth, díky čemuž se bude moci skamarádit s okolními zařízeními chytré domácnosti (například s kamerami) či zprostředkovávat telefonní hovory a poskytovat potřebné informace, např. o počasí.

Home Hub bude vážit 480 gramů a bude dostupný ve dvou barvách – Chalk a Carcoal.

Pixelbook 2

Posledním uniklým chystaným produktem je nový Pixelbook, což má být letos Chromebook s odnímatelným 13,3palcovým displejem.

Počítač bude vybaven dvěma USB-C porty, zdířkou na microSD kartu a čtečkou otisků prstů. Zbytek výbavy je bohužel zatím neznámý, více informací nám odhalí buď další únik, nebo až oficiální premiéra, která je stanovena na 9. října.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Zrovna nedávno jsem přemýšel, že je málo modelů, které by měli pod 5,5″ v 18:9, tedy vycházející z <=5", 16:9. Většina modelů je okolo 6" 18:9 nebo jedna vyjímka XZ2C jen 5" 18:9, mezitím nic moc není.
    Jsem rád, že google ten menší model představí, navíc bez notche a nezaoblený. Foťák bude jako vždy prvotřídní, jen je škoda toho AMOLEDu, ten displej opravdu nemusím.
    Ale pravděpodobně velký kandidát na koupi.

  2. Škoda, že ten Pixelbook 2 dělají jako 2in1 a ne konvertibl, bylo by to lehčí, tenčí, pevnější, s neomezenými úhly. Tohle je spíše tablet s vendor lock-in klávesnici jak to tak vypadá…

    • Ono je to asi stejne jedno, pokud tomu nasadi stejnou cenovku jako minuly rok a bude to defacto stejne (ne)pouzitelny jako kazdy jiny chromebook, tak to stejne opet nikdo kupovat nebude..

  3. Co znamená chytrý display. To je pre mňa novinka.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).