Domů » Bleskovky » Googlu se nelíbí pomalý vývoj baterií, snaží se jej urychlit ve svých laboratořích

Googlu se nelíbí pomalý vývoj baterií, snaží se jej urychlit ve svých laboratořích

Vývoj baterií v přenosných zařízeních nepostupuje tak rychle, jako je tomu u ostatních komponent. I přes optimalizaci spotřeby jsme se už dlouhou dobu nedočkali výrazného průlomu, který by se dostal až do rukou zákazníků.

Toho si všiml i technologický gigant Google, a tak, podle Wall Street Journal, sestavil svůj vlastní tým, který zpočátku testoval baterie třetích stran, poslední rok se však snaží přijít s vlastním vylepšením dosavadních článků.

 

Součástí týmu je i expert na baterie a bývalý zaměstnanec Applu, Ramesh Bardwaj. Spolu se třemi kolegy nyní údajně pracuje na bateriích, ve kterých by byly elektrolyty nahrazeny pevnými částmi.

Oproti dnešním bateriím by měly být menší a zároveň bezpečnější, neboť při proražení by nehrozilo nebezpečí, že se vznítí. Zároveň by mohly být sestavovány ve vrstvách, čímž by se mohla navýšit kapacita článků v současných telefonech, chytrých hodinkách a dalších zařízeních.


Baterie s pevnými vodivými částmi by mohly zlepšit výdrž, například u Google Glass

Ačkoli se za posledních několik let objevilo mnoho „převratných“ vylepšení, jakoby se po nich slehla zem. Do koncových zařízení se nikdy nedostaly, a pokud jejich testování vůbec probíhá, tak velmi potichu. Doufejme tedy, že zapojení obra, jakým je Google, tuto evoluci uspíší a brzy se dočkáme baterií, které alespoň částečně dostihnou rychlý vývoj ostatních částí elektroniky, jako jsou například procesory a displeje.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).