Google znovu zklamal. Drahá pouzdra na Pixel 6 mají extrémně nízkou životnost

google pixel 6 zazloutle pouzdro

Google si znovu uřízl ostudu. Originální transparentní pouzdra pro jeho nejnovější referenční telefony s Androidem jménem Pixel 6 a Pixel 6 Pro rozhodně nejsou s cenou 29 eur (tedy asi 710 Kč včetně DPH) levná, a tak zákazníci očekávají vysokou kvalitu. Jenže tento kus příslušenství vydrží v původním stavu sotva pár měsíců – pak začne rychle stárnout.

Zahraniční server The Verge cituje nespokojence z Redditu, kterým se nelíbí, že jen pár měsíců po nákupu přestane plastové pouzdro na jejich Pixel pasovat. Důvodem je, že se začne deformovat, zvlášť v oblasti tlačítek na pravém boku. A i když třeba na stránkách Amazonu převládají kladná hodnocení, nelze si nevšimnout i dalších stížností.

Nemálo zákazníků si postesklo, že se po dvou či třech měsících začaly na krytu objevovat skvrny od opotřebení a nepříjemná žlutá „patina“. Ta se vcelku rychle objevuje i na obyčejných čirých kouscích, avšak ty někteří výrobci přibalují ke smartphonům zcela zdarma.Google Pixel 6 9Nepřehlédněte

Pixel 6 má pomalou čtečku otisků prstů. Podle Googlu to není vada, ale funkce

Nejde o první prohřešek Googlu, který by se týkal Pixelů 6. generace. V minulosti jejich majitelé kritizovali například podezřele pomalou čtečku otisků prstů. Také je překvapilo, že ačkoliv jim Google nabízí k dokoupení 30W nabíjecí adaptér, samotná zařízení zvládnou dobíjení výkonem maximálně 22 W.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku