Google vydal druhou testovací verzi Androidu 8.1. Jaké přináší novinky?

V posledních dnech dostaly některé vlajkové smartphony aktualizaci na Android 8.0 Oreo, pocit z aktuálního systému si však příliš dlouho neudrží – Google totiž připravuje desetinkový update Orea na verzi 8.1. Kdy vyjde, není zatím jisté, majitelé vybraných Pixelů a Nexusů však již mohou od včerejšího dne vyzkoušet druhou (a zároveň finální) verzi systému v programu Android Beta.

Ta navazuje na měsíc starou testovací verzi a přidává několik novinek. Tou největší je spuštění podpory pro Pixel Visual Core, která umožňuje letošním Pixelům 2 a 2 XL využívat dosud nevyužitý fotografický koprocesor, který by měl napomoci lepší kvalitě výsledných snímků a videí, např. díky HDR+ fotografiím vznikajícím za podpory umělé inteligence. Android 8.1 Oreo také obsahuje akceleraci pro strojové učení prostřednictvím TensorFlow Lite. Z viditelných novinek pro všechny je patrný snad jen přepínač barevných profilů displeje.

Nová verze Orea také obsahuje nejnovější sadu API (level 27), opravy chyb a optimalizaci systému. Stáhnout si ji mohou majitelé těchto zařízení: Google Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel, Pixel XL, Nexus 6P, Nexus 5X, Nexus Player a Pixel C.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku