Domů » Bleskovky » Google vydal aplikaci Backup and Sync: nový způsob zálohování dat z vašeho počítače

Google vydal aplikaci Backup and Sync: nový způsob zálohování dat z vašeho počítače

Google v červnu přislíbil vydání nové synchronizační aplikace, která má uživatelům ulehčit práci se zálohováním dat a fotografií z počítače na službu Disk Google. Aplikace se jmenuje Backup and Sync (v češtině Zálohování a synchronizace) a je dostupná pro Windows a macOS.

Výhodou nové aplikace je, že může pracovat s jakoukoliv složkou ve vašem počítači, nemusíte se tak se synchronizací omezovat pouze v rámci přednastavené složky, ale můžete si ze stromové struktury vybrat jakékoliv místo (místa) na vašem disku, nebo jej zálohovat rovnou celý.

Nový klient má v sobě zahrnuté i funkce aplikace Google Photos uploader, takže můžete plnit Disk Google i svými fotografiemi, které se pak objeví na službě Google Photos. V tomto případě však platí známá omezení – plná kvalita snímků vám z Google disku ukousne volný prostor (zdarma 15 GB), snímky ve vysoké kvalitě (po komprimaci) lze ukládat bez omezení. Aplikaci pro Windows a macOS si můžete stáhnout z těchto stránek.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).