Google vydal aplikaci Backup and Sync: nový způsob zálohování dat z vašeho počítače

Google v červnu přislíbil vydání nové synchronizační aplikace, která má uživatelům ulehčit práci se zálohováním dat a fotografií z počítače na službu Disk Google. Aplikace se jmenuje Backup and Sync (v češtině Zálohování a synchronizace) a je dostupná pro Windows a macOS.

Výhodou nové aplikace je, že může pracovat s jakoukoliv složkou ve vašem počítači, nemusíte se tak se synchronizací omezovat pouze v rámci přednastavené složky, ale můžete si ze stromové struktury vybrat jakékoliv místo (místa) na vašem disku, nebo jej zálohovat rovnou celý.

Nový klient má v sobě zahrnuté i funkce aplikace Google Photos uploader, takže můžete plnit Disk Google i svými fotografiemi, které se pak objeví na službě Google Photos. V tomto případě však platí známá omezení – plná kvalita snímků vám z Google disku ukousne volný prostor (zdarma 15 GB), snímky ve vysoké kvalitě (po komprimaci) lze ukládat bez omezení. Aplikaci pro Windows a macOS si můžete stáhnout z těchto stránek.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku