Google vás vezme do vesmíru, prohlédněte si vesmírnou stanici ve Street View

Výlety do vesmíru prozatím nejsou pro lidstvo na běžném pořádku, ačkoliv se mnoho společností snaží o výrazné zefektivnění a snížení jejich nákladů. Do budoucna se na podobné záběry možná podíváme i skrze vlastní sítnici, mezitím si však můžeme projít Mezinárodní vesmírnou stanici, jejíž prohlídku zprostředkoval Google přes své Street View.

Vesmírnou stanici zmapoval během své šestiměsíční mise astronaut Thomas Pesquet a celý zážitek si můžete užít v 360° pohledu. Prohlédnout si můžete všech 15 modulů, ze kterých se stanice, obíhající Zemi ve výšce 400 kilometrů, skládá. V každém z modulů si můžete rozkliknout bližší informace k jednotlivým částím lodi, prozatím jsou však dostupné pouze v angličtině.

Samotná stanice je obývaná astronauty již 16 let, slouží především jako základna pro zkoumání vesmíru a pro další expedice, například k Měsíci či Marsu. Neustále také mapuje oceány (a zvětšující se množství odpadu, které v něm plave), pevninu a atmosféru naší planety, včetně varování před silnými bouřemi. Na její palubě také probíhají výzkumy na lidském těle a jeho reakcích na nulovou gravitaci, či fungování imunitního systému za hranicemi modré planety.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *