Cena:

Google vás vezme do vesmíru, prohlédněte si vesmírnou stanici ve Street View

Výlety do vesmíru prozatím nejsou pro lidstvo na běžném pořádku, ačkoliv se mnoho společností snaží o výrazné zefektivnění a snížení jejich nákladů. Do budoucna se na podobné záběry možná podíváme i skrze vlastní sítnici, mezitím si však můžeme projít Mezinárodní vesmírnou stanici, jejíž prohlídku zprostředkoval Google přes své Street View.

Vesmírnou stanici zmapoval během své šestiměsíční mise astronaut Thomas Pesquet a celý zážitek si můžete užít v 360° pohledu. Prohlédnout si můžete všech 15 modulů, ze kterých se stanice, obíhající Zemi ve výšce 400 kilometrů, skládá. V každém z modulů si můžete rozkliknout bližší informace k jednotlivým částím lodi, prozatím jsou však dostupné pouze v angličtině.

Go Inside the International Space Station with Google Street View

Samotná stanice je obývaná astronauty již 16 let, slouží především jako základna pro zkoumání vesmíru a pro další expedice, například k Měsíci či Marsu. Neustále také mapuje oceány (a zvětšující se množství odpadu, které v něm plave), pevninu a atmosféru naší planety, včetně varování před silnými bouřemi. Na její palubě také probíhají výzkumy na lidském těle a jeho reakcích na nulovou gravitaci, či fungování imunitního systému za hranicemi modré planety.

Autor článku
David Preiss