Domů » Bleskovky » Google vás vezme do vesmíru, prohlédněte si vesmírnou stanici ve Street View

Google vás vezme do vesmíru, prohlédněte si vesmírnou stanici ve Street View

Výlety do vesmíru prozatím nejsou pro lidstvo na běžném pořádku, ačkoliv se mnoho společností snaží o výrazné zefektivnění a snížení jejich nákladů. Do budoucna se na podobné záběry možná podíváme i skrze vlastní sítnici, mezitím si však můžeme projít Mezinárodní vesmírnou stanici, jejíž prohlídku zprostředkoval Google přes své Street View.

Vesmírnou stanici zmapoval během své šestiměsíční mise astronaut Thomas Pesquet a celý zážitek si můžete užít v 360° pohledu. Prohlédnout si můžete všech 15 modulů, ze kterých se stanice, obíhající Zemi ve výšce 400 kilometrů, skládá. V každém z modulů si můžete rozkliknout bližší informace k jednotlivým částím lodi, prozatím jsou však dostupné pouze v angličtině.

Go Inside the International Space Station with Google Street View

Samotná stanice je obývaná astronauty již 16 let, slouží především jako základna pro zkoumání vesmíru a pro další expedice, například k Měsíci či Marsu. Neustále také mapuje oceány (a zvětšující se množství odpadu, které v něm plave), pevninu a atmosféru naší planety, včetně varování před silnými bouřemi. Na její palubě také probíhají výzkumy na lidském těle a jeho reakcích na nulovou gravitaci, či fungování imunitního systému za hranicemi modré planety.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).