Domů » Bleskovky » Google uvolnil novou Preview verzi Androidu 5.0 pro Nexus 5 & Nexus 7 (2013), dostupné je také nové SDK

Google uvolnil novou Preview verzi Androidu 5.0 pro Nexus 5 & Nexus 7 (2013), dostupné je také nové SDK

Google před několika okamžiky uvolnil nové testovací image Android 5.0 ROM pro Nexus 5 a Nexus 7 (2013). Tato nová sestavení jsou postavena na buildu lpx13d. Mějte na paměti, že tyto ROM jsou primárně určené pro vývojáře a v žádném případě se nejedná o finální a odladěné verze.

V případě, že si aktualizovanou verzi Androidu 5.0 Lollipop chcete vyzkoušet, pokračujte na stránku developer.android.com, kde najdete odkazy ke stažení. Google dnes rovněž pro vývojáře uvonil finální verzi Android 5.0 SDK, které je ke stažení zde.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

11 komentářů

 1. Neplánujete nějakou video preview,pokud máte podporované zařízení?

  • Vojta (neregistrovaný)

   Za to se taky přimlouvám. Zatím jsem viděl jen tohle [odkaz] , ale na G+ komunitě NExusů je toho mnohem víc

  • Vojta (neregistrovaný)

   Z toho videa v odkaze musím fakt uznat, že ty animace jsou nádherný, celý to vypadá fakt skvěle.

  • Dobrý den, určitě to máme v plánu, ale zatím se nám do redakce nepodařilo sehnat žádný z podporovaných Nexusů. Snad budeme mít více štěstí příští týden.

  • Jako vypadá to pěkně, ale proč to má tu šipku v nastavení nahoře jak iOS? To už okopírovali od Applu i to, co nemuseli?

  • Design Welcome Center (nebo jak se to u androjdu jmenuje) okopírovaný s Windows Mobile 5? Skvělé, google, jen tak dál! Co bude příště, nabídka programů na způsob Windows CE 3.0? :-D

  • Chtělo by to zapracovat na druhém a sedmém pádu :-D A jinak umění není kopírovat, ale prodat ;-)

  • Chcel by som mat vase problemy. Ak sa im to zda ergonomicky v poriadku, nie je na tom preboha nic zle. Snad si nemyslite, ze vyvojove oddelenie Google travi noci nad 10 rokov mrtvym systemom a premysla nad tym co by z neho obslahli …

  • Pády umím, ale za tuto pro mně nepochopitelnou hrubku se omlouvám, asi mozek už nepracoval :-) Já bych řekl, že vývojové oddělení google má v žilách slušný fet už pár let, nedivil bych se tomu, kdyby kopírovali co se dalo

  • Vojta (neregistrovaný)

   TSLANY: Dneska už se kopíruje všemi směry. Apple od Googlu, WP od Googlu, Google od Apple atd, takže si žádná platforma nemá co vyčítat.

 2. Vojta (neregistrovaný)

  Maličkosti, o kterých se moc nepíše:

  – Uzamykání aplikací, aby z nich nešlo vylézt [odkaz]

  – Mód šetření baterie zobrazí oba panely oranžově [odkaz]

  – Uživatelský profily [odkaz]

  – Automatické obnovení dat [odkaz]

  – Seznam spuštěných aplikací přetrvá i přes restart [odkaz]

  – Vestavěný dvoufázový ověření do systému [odkaz]

  – Přibyly nový layouty pro klávesnici [odkaz]

  Tohle jsou jen střípky toho, co jsem ráno našel v posteli.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).