Google údajně uvažuje o nákupu služby WhatsApp (oživeno)

Aktualizováno 11:15

Šéf vývoje ve společnosti WhatsApp – Neeraj Arora se exkluzivně vyjádřil pro server All Things D a ve svém sdělení dementoval informace o možné akvizici společnosti ze strany Google. WhatsApp se tedy Googlu prodávat nebude, alespoň ne v dohledné době.

Původní článek

Podle informací serveru DigitalTrends se služba na posílání zpráv WhatsApp, dostala do hledáčku reklamního giganta Google. Cena nabídnutá za službu by se měla pohybovat okolo jedné miliardy dolarů. Vyjednávání mělo začít před pěti týdny a WhatsApp se snaží tvrdě vyjednat nejvyšší možnou cenu. Spekulaci o nákupu podporuje i snaha z minulosti, kdy chtěl WhatsApp koupit Facebook a Google.

WhatsApp by seděl do strategie propojeného komunikačního systému, který se nazývá Google Babble. Měl by spojit všechny současné komunikační služby od Google, který má v této oblasti zatím mezery a určitě by rád více konkuroval Facebook Messengeru. Služba jako WhasApp by mu velmi pomohla. 

Podobné komunikační služby zažívají raketový růst, v Asii je extrémně populární WeChat, často mají více než sto milionů uživatelů. Na druhou stranu, služeb už je dost a pro Google bude snazší nějakou z existujících koupit, než začít s vlastní od nuly. WhatsApp je nejstahovanější placenou aplikací ve více než stovce zemí a spolupracuje s více než 750 operátory. Pro představu rozsahu služby, na Nový rok 2012 dosáhl provoz rekordu – a to osmnácti miliard zpráv za den.

Autor článku
David Podzimek
image/svg+xml
+

Kapitoly článku