Domů » Bleskovky » Google také pracuje na skládacím telefonu, zatím v něm ale nevidí potenciál

Google také pracuje na skládacím telefonu, zatím v něm ale nevidí potenciál

Mario Quieroz v rozhovoru pro CNET uvedl, že Google pracuje s technologií ohebných displejů. Podle šéfa divize Pixelu tak dokonce prý činí už „dlouhou dobu“.

Nedělejte si však moc naděje, že bychom se v nejbližší době ohebného Pixelu dočkali. Quieroz totiž záhy dodal, že stejně jako spoustu dalších jiných hardwarových technologií ohebné displeje testují, ale neplánují v blízké době vydat související produkt.

Podpora v Androidu bude, Google však technologii nevěří

Šéf Pixelu šel dokonce ještě dál a rovnou se pustil do lehké kritiky skládacích přístrojů. Řekl, že zatím nevidí „jasný způsob využití“. Prý sice jde o ideální volbu pro lidi toužící po velkém displeji, ale není to něco, co by každý chtěl. Prý jde spíše o takovou věc, kterou je „fajn mít“. To ovšem podle něj zdaleka nestačí k tomu, aby případné skládací Pixely vzbudily potřebný zájem a prodeje.

Samsung Galaxy Fold
Samsung Galaxy Fold

Skeptický pohled představitele Googlu poněkud kontrastuje s oznámenou podporou ohebných displejů v Androidu Q. Na druhou stranu pro Google je nativní podpora v Androidu zajímavou možností, jak nechat ostatní výrobce otestovat trh s těmito zařízeními a případně následně přijít s vlastním modelem.

Jestli se však vůbec někdy ohebných Pixelů dočkáme, je otázkou. Podle nedávné predikce analytické společnosti Gartner totiž tento typ přístrojů ještě dlouho zůstane jakousi prémiovou specialitou. Analytici očekávají, že do roku 2023 ovládnou ohebné smartphony jen asi 5 % trhu s high-end telefony a prodá se jich okolo 30 milionů kusů.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments