Domů » Bleskovky » Google také pracuje na skládacím telefonu, zatím v něm ale nevidí potenciál

Google také pracuje na skládacím telefonu, zatím v něm ale nevidí potenciál

Mario Quieroz v rozhovoru pro CNET uvedl, že Google pracuje s technologií ohebných displejů. Podle šéfa divize Pixelu tak dokonce prý činí už „dlouhou dobu“.

Nedělejte si však moc naděje, že bychom se v nejbližší době ohebného Pixelu dočkali. Quieroz totiž záhy dodal, že stejně jako spoustu dalších jiných hardwarových technologií ohebné displeje testují, ale neplánují v blízké době vydat související produkt.

Podpora v Androidu bude, Google však technologii nevěří

Šéf Pixelu šel dokonce ještě dál a rovnou se pustil do lehké kritiky skládacích přístrojů. Řekl, že zatím nevidí „jasný způsob využití“. Prý sice jde o ideální volbu pro lidi toužící po velkém displeji, ale není to něco, co by každý chtěl. Prý jde spíše o takovou věc, kterou je „fajn mít“. To ovšem podle něj zdaleka nestačí k tomu, aby případné skládací Pixely vzbudily potřebný zájem a prodeje.

Samsung Galaxy Fold
Samsung Galaxy Fold

Skeptický pohled představitele Googlu poněkud kontrastuje s oznámenou podporou ohebných displejů v Androidu Q. Na druhou stranu pro Google je nativní podpora v Androidu zajímavou možností, jak nechat ostatní výrobce otestovat trh s těmito zařízeními a případně následně přijít s vlastním modelem.

Jestli se však vůbec někdy ohebných Pixelů dočkáme, je otázkou. Podle nedávné predikce analytické společnosti Gartner totiž tento typ přístrojů ještě dlouho zůstane jakousi prémiovou specialitou. Analytici očekávají, že do roku 2023 ovládnou ohebné smartphony jen asi 5 % trhu s high-end telefony a prodá se jich okolo 30 milionů kusů.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

4 komentářů

 1. Než ohebné displeje, spíš bych uvítal kdyby nějaký výrobce dal na záda třebas e-ink displej ze čteček e-booku.
  Experimentoval s tím jeden ruský výrobce ale nebylo to ono.
  Přečíst si knížku nebo nějaký dokument, přitom spotřeba by byla 0.0 prd by nebylo marné

 2. Marek Studnicka

  Nejsem sice žádný expert,ale s názorem šéfa Googlu,jak bylo uvedeno do jisté míry souhlasím.Je to jistě zajímavý krok k Nové technologii zobrazení,ale ne každý o toto má zájem-bylo to velmi dobře řečeno.

  • No právě proto google a apple, Nokia, sony s tímhle zatím váhají, čína už se do toho obula naplno a korejci také ač se zatím nedaří.

  • Zase ale ten RAZR s flex displejem od motoroly také příliš nechápu…
   Ano vypadá to luxusně, cena bude také taková ale hw prumerný a než patlání po displeji, nebylo by lepší koncept razr s leptanou klávesnicí oprášit naplno, vybavit jej hw poplatným dnešní době a zkusmo jeden model hodit na trh?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).