Domů » Bleskovky » Google Search pro Windows Phone v novém kabátu s nejedním ale

Google Search pro Windows Phone v novém kabátu s nejedním ale

Na Marketplace se před dvěma dny objevila zbrusu nová aplikace Google (Search). Trochu překvapivě nenahradila přímo původní Google Search, ale byla vydána jako samostatná aplikace bez přídomku Search. Aplikace pro rychlé vyhledávání z databáze Googlu nabízí nové uživatelské rozhraní, kde lze přímo po spuštění vybrat kategorii hledání (všechno, obrázky, místa, zprávy, videa a blogy). Přibyla také možnost hlasového vyhledávání, s češtinou je ale problém, podporované jazyky jsou zatím velmi omezené. A jazykové omezení není jediné. Aplikace je totiž dostupná pouze na americkém Marketplace a jestli se to v nejbližší době změní (změnilo) zatím nevíme.

 

V nastavení aplikace je možné zapnout vyhledávání dle polohy, tudíž by měly vyskakovat české položky na prvních místech. To se ale úplně neděje a zatím mi použitelnost této aplikace přijde srovnatelná s Bing Search, který se na Windows Phone spouští přes hardwarové tlačítko Hledat. Do budoucna ale doufáme, že se situace zlepší a aplikace bude dostupná pro všechny oblasti a většinu jazyků.

-
(zatím pouze US Marketplace)

Zdroj

Martin Prokop

2 komentářů

  1. Vypadá to dobře, škoda, že zatím nelze stáhnout pro CZ marketplace, snad brzy. Nicméně od doby co mám WP7 jsem začal tak nějak používat Bing a Googlu se to tedy nevyrovná, ale úplně mimo výseč s výsledky co nalezne není. Navíc jsem koukal, že Bing mapy začíná využívat i Facebook, možná dojde k nějakému konečnému vylepšení tohoto prohlížeče. Proč ale nelze jednodušše přehodit „wp lupu“ na google tomu nerozumím, tenhle přístup MS mě trošku zaráží.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).