Domů » Bleskovky » Google se zhmotňuje, v Londýně otevírá svou první prodejnu

Google se zhmotňuje, v Londýně otevírá svou první prodejnu

Google otevřel první pobočku pod svým jménem, kde bude nabízet své služby a zařízení. Z digitálního světa tak nyní vstupuje i do toho hmotného. Nejedná se však o samostatné prodejní místo, ale spíše o obchod v obchodě. The Google Shop je součástí prodejny anglického řetězce s elektronikou Currys PC World poblíž londýnského centra, na ulici Tottenham Court Road. Již nyní však Google plánuje otevřít dvě další pobočky – jednu v londýnském Fulhamu a druhou v Turrocku, v hrabství Essex.

Zájemci si mohou vyzkoušet velké množství zařízení, od chytrých telefonů, přes tablety, Chromebooky, až po Chromecast TV. Také si mohou nechat poradit ohledně aplikací a služeb, které Google nabízí.

Mimoto je prodejna i místem pro zábavu, je zde je obří obrazovka, na které bude možné cestovat po světě přes Google Maps, nebo třeba zeď, na kterou půjde namalovat digitálním sprejem své vlastní Google Doodle. Také zde budou pořádány vzdělávací akce, například o online bezpečnosti, nebo o základech programování pro malé technické nadšence.

Google prozatím plánuje jen tyto tři pobočky, o expanzi do dalších zemí se nezmínil. Nezbývá než doufat, že se tento koncept osvědčí, a že se Google rozhodne otevřít další prodejny v jiných zemích, třeba i v České republice.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).