Domů » Bleskovky » Google prozradil, jak si představuje budoucnost vyhledávání na internetu

Google prozradil, jak si představuje budoucnost vyhledávání na internetu

Kalifornská společnost Google se v průběhu let stala v podstatě synonymem pro vyhledávání na internetu. Konec konců slovo „googlovat“ se stalo pro mladší generace zcela běžným označením pro vyhledávání. Google v tento týden v San Franciscu uspořádal menší tiskovou konferenci, na které představil některé novinky na poli internetového vyhledávání. Jak si gigant představuje budoucnost vyhledávání?

Žádné převratné novinky, jen drobné vychytávky

Jednou z novinek je přepracování Google Now, které změnilo název na Discovery a nově se bude objevovat také na úvodní stránce google.com. Pokud jde o funkčnost, nebude oproti Now příliš změněna. Mezi uživatele se dostane v průběhu několika týdnů. Uživatelé se také snadněji dostanou ke svým minulým vyhledáváním. Vylepšení dozná také dynamická organizace témat, která se budou zobrazovat v závislosti na tom, co pravděpodobně budete chtít vyhledávat příště.

Pakliže vyhledáváte často věci podobného tématu, umožní vám Google nově organizovat vyhledávání do tématických kolekcí. Sociální funkce nabudou s pomocí Stories, což je obdoba těch z Facebooku či Snapchatu, jen je svázaná s vašim vyhledáváním.

Poslední novinkou je propojení Obrázků a Google Lens, takže vyhledávání přesně toho správného obrázku bude o to jednodušší. Z představených novinek je poznat, že vyhledávání nedostane v dohledné době výrazná vylepšení, ale pouze drobné změny, které ovšem přispějí k lepšímu uživatelskému zážitku.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Jeden komentář

  1. buback (neregistrovaný)

    no prozatím když si koupím nový telefon tak největší poblém je vymazat a zakázat ty voloviny co tam google cpe :-(

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *