Domů » Bleskovky » Google Play přinese novinku: Deset minut na bezplatné vyzkoušení placené aplikace

Google Play přinese novinku: Deset minut na bezplatné vyzkoušení placené aplikace

Také vám chybí v obchodě Google Play demoverze některých her či programů? Ne každý má zájem rovnou kupovat zajíce v pytli. Google se údajně tento problém chystá vyřešit, avšak jinak, než byste patrně očekávali.

play2

Namísto stažení okleštěného titulu do smartphonu či tabletu bude údajně poskytovat 10 minut na jeho vyzkoušení, v tomto případě se však hra či aplikace nebude stahovat do zařízení, ale bude streamována ze serverů Google. Takto streamované aplikace mají zobrazovat plovoucí tlačítko, které umožní opustit stream, případně se podívat, kolik času z limitu vám ještě zbývá. Vyzkoušení aplikace má být možné opakovaně, avšak vždy pouze od začátku, tedy např. bez zachování herního progresu.

play

Až doposud se vše čte velmi pěkně, ale přesto tato zpráva má jeden drobný háček – Google údajně začne tuto funkci testovat na vybraných trzích a pouze u vybraných titulů, tudíž se dá předpokládat, že v České republice si na spuštění ještě počkáme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. jmenopriezvisko

  Zajímalo by mě, jestli tu aplikaci budou streamovat z virtualu v cloudu, jak slibovali, nebo ji nechají nainstalovat a poplatek si strhnou až po deseti minutách.

  Zazálohovaný apk je za pár sekund, předpokládám, že ty aplikace budou mít jiný druh ochrany.

  Možná by šel použít Lucky Patcher, beztak je většina placených appek na warezu cracknutých, takže kdo chce krást, může už dnes, podle statistik je 80% software na droidu uwarezeno.

  Nikomu nedávám návod… jen mně zajímá co si od toho slibují.

 2. Teď jsem zmatený. Ona už se v současnosti nedá zakoupená aplikace vrátit? V minulosti jsem to několikrát využil. Vím že se několikrát změnila doba, po kterou to šlo vrátit.

  • To nemá souvislost a nic se tím nemusí ovlivňovat. Pointa je jiná, ty ač uživatel bez možnosti placení máš možnost otestovat danou apku a v případě, že ano, chceš ji, můžeš použít dané možnosti pořízení (např. od někoho jiného, Redeem, atd.).

  • Resp. tohoto pravděpodobně využiješ i jako potenciálně platící, je lepší si opakovaně spustit tenhle stream aplikace a osahat si jednotlivé funkce (např. u PIM), než by jsi opakovaně nakupovat a stornovat.

  • Stream je asi nevhodný pojem, vzdálený přístup.

  • Storno šlo jen jednou,ne? Nebo to změnili?

  • Aha, dokonce. No tak o to větší role vzdálených aplikací.

  • Zakoupena aplikace jde samozřejmě v Google Play většinou vrátit do určité doby, nevím jak dlouhé dělal jsem to všehovšudy jednou, tohle je ale jednodušší a rozhodně to vítám.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).