Domů » Bleskovky » Předplatné pro mobilní aplikace a hry: využili byste takovou službu?

Předplatné pro mobilní aplikace a hry: využili byste takovou službu?

Apple letos v březnu představil Apple Arcade, měsíční předplatné, které uživatelům iOS poskytne přístup do knihovny mobilních her včetně několika exkluzivních titulů. Oficiálního spuštění jsme se zatím nedočkali, konkurence však rozhodně nespí, a tak už Google v tichosti testuje konkurenční službu nesoucí jméno Play Pass. Ta by měla navíc kromě her nabídnout také široký výběr aplikací.

google play pass

Play Pass: jak Google nastaví cenu?

První důkazy o existenci Play Passu se objevily už v loňském roce, nyní se služba podle dostupných informací nachází ve fázi testování. Na přiložených obrázcích si můžete prohlédnout přihlašovací obrazovku a měsíční poplatek 4,99 dolarů (přibližně 116 korun). Cena se však do oficiálního vydání může pochopitelně změnit.


Na stránce s informacemi pak Google slibuje pečlivě vybraný katalog zahrnující náročné logické hry, prémiové hudební aplikace a „všechno mezi tím“ – od akčních pecek po hádanky a fitness aplikace. Předplatitelé služby Play Pass by tak měli získat neomezený přístup ke stovkám prémiových aplikací a her, a to bez reklam a mikrotransakcí. Mezi podporovanými tituly by se mohl objevit například farmářský simulátor Stardew Valley či superhrdinský Marvel Pinball.

V tuto chvíli také není jisté, zda bude služba po spuštění dostupná i v České republice a na Slovensku, nebo s ní Google primárně bude cílit na USA a další velké trhy.


Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
bob
Anonym
bob

epl to bude mit az jeho mobili nebudou pro hloupi lidi

David
Anonym
David

Nevím kdo je hloupější. iOvečka nebo dutá android hlava, která si dobrovolně stáhne malware do baráku.

Ondrys
Anonym
Ondrys

Spíš ta iOvečka, am hloupost kvete.

Cleric
Uživatel
Cleric

Nevyužil, radši si danou hru či aplikaci koupím.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Sice vlastním přes 100 placených aplikací na Android i iOS, ale v žádném případě nevyužil.
Když by na iOS a Android existovalo více kvalitních aplikací a her než 5, mohlo by to mít i význam.

Lolo71
Uživatel
Lolo71

Ne, nikdy!!!!

Luki
Anonym
Luki

Nechápu jak si to google představuje, kupovat aplikaci v hromadě dalších aplikací, dokud nebude umožněn filtr parametrů aplikací (oprávnění-přístup ke kontaktům, počet stažení, hodnocení, novinky, atd…) jako v každém normálním eshopu tak tam může být i 100 miliard aplikací ale ty se takto (nějaké pochybné doporučování) neprodají.
Na google play chodím tím pádem jen z nutnosti, prokidávat se tím hnojem fakt nemám náladu.
Pisněte jestli to tak máte stejně.