Domů » Bleskovky » Google Play a App Store loni zaznamenaly 115 miliard stažení aplikací. Které vedou žebříčkům?

Google Play a App Store loni zaznamenaly 115 miliard stažení aplikací. Které vedou žebříčkům?

Na začátku letošního roku se Apple pochlubil rekordními tržbami v App Store a jejich celkovým meziročním nárůstem. Se svými statistikami nyní přišla i analytická agentura Sensor Tower, která zhodnotila loňský rok z pohledu počtu stahování jednotlivých aplikací nejen z App Store, ale i z obchodu Google Play.

TikTok se nacpal mezi aplikace Facebooku

Oba obchody souhrnně loni zaznamenaly 114,9 miliard stažení, což je meziročně o 9,1 procent více. Google Play vyřídil 84,3 miliard stažení, zatímco App Store 30,6 miliard. V posledním kvartále loňského roku byl tento poměr 20,9 vs. 7,8 miliard.

download

Co se jednotlivých aplikací týče, nejstahovanějším titulem čtvrtého kvartálu loňského roku se stal WhatsApp, který zaznamenal na obou platformách více než čtvrt miliardy stažení. Druhé místo zaznamenala aplikace TikTok, která tak jako jediná narušila hegemonii aplikací od Facebooku; třetí až páté místo totiž patří Facebooku, Messengeru a Instagramu. TikTok je populární zejména v Indii, Spojených státech a Brazílii.

apps

Pokud se podíváme na statistiku z pohledu her, patří první místo akční hře Call of Duty: Mobile. Následují tituly Sand Balls, Brain Out, PUBG Mobile a Garena Free Fire, popularitu těchto her ale táhne zejména Android; na iOS patří druhé místo Mario Tour Kart.

games

Největším skokanem je patrně aplikace Disney+, přestože byla spuštěna teprve 12. listopadu, dokázala se na iOS protlačit na 9. místo, v USA dokonce na první.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).