Domů » Bleskovky » Google Pixel 5: benchmark odhalil klíčové parametry

Google Pixel 5: benchmark odhalil klíčové parametry

Google v minulém týdnu představil smartphone střední třídy Pixel 4a a potvrdil podzimní příchod dalších dvou telefonů s 5G konektivitou. Jedním z nich má být Pixel 5, který se pokusí vylepšit reputaci po nepříliš povedené řadě Pixel 4. Google patrně bude lákat na nižší cenu, čemuž budou odpovídat i parametry.

pixel 5

Google Pixel 5: Snapdragon 765G a 8 GB RAM

Již delší dobu se spekuluje, že Pixel 5 přijde o vlajkový čipset a dostane méně výkonnější mozek střední třídy. Tyto spekulace nyní potvrzuje AI Benchmark, který Pixelu 5 přisuzuje čipset Qualcomm Snapdragon 765G a 8 GB RAM. Tento procesor výrobci smartphonů využívají čím dál častěji, neboť nabízí dostatečný výkon, slušnou výbavu a vestavěný 5G modem.

pixel

Pixel 5 by měl podle předchozích spekulací dostat obří 6,67“ OLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz, o jehož výrobu se postará Samsung a BOE. Dále bychom se měli dočkat duální kamery a reverzního bezdrátového dobíjení, naopak telefon přijde o Soli radar pro bezdotykové ovládání. I díky tomuto ústupku by měla být konečná cena tohoto telefonu někde okolo 500 – 700 dolarů (asi 11 – 15,5 tisíce korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Tak moment, malá verze P5 nebude? :o

  2. Tradiční tragédie od Google je tu 😂👍 s tradičně tragickou kapacitou aku (2.800mAh)👌

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).