Domů » Bleskovky » Google Pixel 2 XL v benchmarku: dostane nudlovitý displej

Google Pixel 2 XL v benchmarku: dostane nudlovitý displej

Na konci léta by měl Google uvolnit finální kód nového Androidu 8.0, který jako první dostanou stávající smartphony řad Pixel a Nexus. Později na podzim by příchod nového Androidu měla doprovodit i druhá generace smartphonů Pixel od Google, jež patrně opět vyrobí společnost HTC. V benchmarku GFXBench se nyní objevila karta zařízení, které je zřejmě nástupcem loňského Pixelu XL.

Záznam odhaluje zařízení s čistým Androidem 7.1.1, které pohání čipset Qualcomm Snapdragon 835 za pomoci 4 GB RAM. Podle benchmarku má mít telefon velký 5,6“ displej s rozlišením 2 560 × 1 312 pixelů, což znamená poměr stran 17,5 : 9, tedy podobně nudlovitý jako má Samsung Galaxy S8 nebo LG G6. Je tedy pravděpodobné, že se Google pokusí srazit po vzoru těchto zařízení ztenčit rámečky okolo displeje na minimum.

Benchmark dále prozrazuje nadstandardní kapacitu vnitřní paměti 100 GB (ve finále zřejmě bude 128 GB), o pořizování snímků se má postarat dvojice fotoaparátů s rozlišením 12 a 8 Mpx. Kdy budou nové Pixely představeny, v tuto chvíli nevíme, předpokládáme však, že to Google stihne před letošními Vánoci.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. S rozumnými rámečky problém nemám (mám normální Huawei a pracuje se s ním dobře).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).