Sledujte nás na YouTube

Google to nevzdává: V laboratořích pracuje na holografickém zobrazovači pro chytré brýle

Ačkoliv se chytré brýle Google Glass nedočkaly takového úspěchu, jaký byl původně očekáván, vývojáři nepřestávají experimentovat s technologií, která by do světa virtuální a rozšířené reality přinesla nové možnosti. Zatímco aktuální řešení dovoluje zobrazit pouze stavová hlášení a dvourozměrné prvky, nový patent počítá s daleko propracovanějším stylem výstupu. Google ve svých laboratořích totiž pracuje na zobrazovacím zařízení, které dokáže promítat trojrozměrné objekty do snímaného prostoru.

 
Ilustrační obrázek

V mnoha ohledech se má jednat o obdobu brýlí HoloLens od Microsoftu, které staví na příbuzných principech. S reálným nasazením se počítá v mnoha oblastech, přičemž největší perspektiva je očekávána v zábavním průmyslu. Google zároveň počítá s integrací do logistických odvětví. Řidiči by rázem získali možnost sledovat všechny důležité údaje z palubních počítačů a navigace v zorném poli, čímž by eliminovali potřebu odvracet zrak od vozovky.

V momentě, kdy dojde ke komerční výrobě, bude nejvíce záležet na vývojářích softwaru a jejich kreativitě. Segment rozšířené reality je stále na samotném počátku, ovšem v dohledné době se počítá s masovým rozšířením. Část odborné komunity dokonce predikuje podobnou nástupní křivku jako v případě chytrých telefonů, které se staly naprosto běžnou součástí každodenního života.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *