TOPlist

Google One nově nabízí bezplatnou VPN, přesto není důvod jásat

vpn
  • Google One nově obsahuje bezplatnou VPN
  • V České republice bohužel služba není dostupná

V roce 2018 byla představená služba Google One, jejíž hlavní funkcí je prostor na úložišti Google Disk, obsahuje ale i jiné benefity – slevy na e-shopu Googlu, přístup k rozšířené podpoře, dodatečné editační funkce ve fotkách Google apod.

VPN by Google

Součástí Google One je i přístup k VPN – tato funkce byla dosud dostupná pouze u vyšších tarifů (2 TB a více), nyní ji Google uvolňuje předplatitelům všech úrovní. Služba je ale bohužel omezena regionálně, dostanou se k ní pouze předplatitelé Google One v těchto zemích:

Rakousko, Austrálie, Belgie, Kanada, Dánsko, Finsko, Francie, Německo, Island, Irsko, Itálie, Japonsko, Mexiko, Nizozemsko, Norsko, Jižní Korea, Španělsko, Švédsko, Tchaj-wan, Spojené Království, Spojené státy.

Česká republika bohužel mezi podporovanými zeměmi není, VPN od Googlu zde však mohou používat ti, co do České republiky zavítají z výše uvedených zemí. S pomocí VPN lze snadno skrýt svoji identitu na síti a zamezit tak určování své polohy nebo aktivity. Připojení VPN lze sdílet až s pěti členy rodiny, funguje jak na Androidu, tak i na iOS, Windows nebo Macu.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku