TOPlist

Google Nexus S míří na český trh, nabídne jej Vodafone a Samsung

Druhý telefon od Google míří na český trh. Nabídne jej jako operátor Vodafone, u kterého je Nexus S od včerejšího dne možné předobjednat, tak také Samsung, který prodej oznámil už před několika týdny. Podle aktuálních informací by se u nás Nexus S měl začít prodávat v průběhu března, u Vodafone jej ve volném prodeji bude možné pořídit za necelých 14 000 Kč.

Nexus S je druhým referenčním telefonem od Google a za jeho výrobou stojí Samsung. Jedná se o chytrý telefon vybavený Androidem 2.3 a 1GHz procesorem Hummingbird (Cortex A8). Přední strana je osazena čtyřpalcovým WVGA displejem, který je jemně prohnutý. Zatímco v USA se Nexus S prodává se Super AMOLED displejem, v České republice se bude prodávat verze se SuperClear LCD displejem. Vnitřní paměť telefonu má kapacitu 16 GB a je škoda, že zde nenajdeme ještě slot na paměťové karty, se kterými by bylo možné prostor pro uživatelská data dále rozšířit. Záda telefonu nabídnou 5MPx fotoaparát a přisvětlovací diodu. O přísun energie se stará akumulátor s kapacitou 1 500 mAh, se kterou telefon nemá problém vydržet dva dny při běžném používání.

- - -

Samsung zatím neodhalil cenu, za kterou bude Nexus S nabízet, ale lze očekávat, že se nijak výrazně oproti ceně u Vodafone lišit nebude. Jak již bylo zmíněno v perexu, Nexus S u Vodafone seženete za nedotovanou cenu 13 977 Kč. K dispozici jsou i výhodnější ceny, které se odvíjejí od částky, kterou za měsíc provoláte. Při nákupu přímo přes e-shop Vodafone navíc můžete ušetřit 1000 Kč oproti ceně na prodejně. Google Nexus S můžete na stránkách Vodafone předobjednávat už dnes, doručen by vám měl být v průběhu března. Britský Vodafone mimochodem nabídne i bílou variantu, na našem trhu se ale oficiálně bude prodávat verze černá. Další informace o Nexusu S naleznete v našem preview a také na adrese google.cz/nexus.

-
Zvýhodněné ceny u Vodafone 

- - -
Google Nexus S

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku