Google na webu prozradil parametry Nokie 9 PureView

HMD Global na veletrh MWC přiveze několik telefonů, mezi nimi i vlajkovou Nokii 9 PureView. Produktová karta tohoto telefonu se překvapivě s předstihem objevila v katalogu mezi dalšími telefony Nokia na stránkách Android Enterprise, takže si můžeme potvrdit několik parametrů.

blank

Nokia 9 PureView má dostat do výbavy 6palcový displej, avšak kvůli (na dnešní dobu) širším rámečkům bude celkově vyšší než konkurenční šestipalcové telefony. Přímo do panelu bude integrovaná čtečka otisků prstů. Do útrob telefonu bude osazen loňský čipset Qualcomm Snapdragon 845, spolupracovat bude se 4 GB RAM, pro ukládání dat poslouží 128GB paměť.

blank

Telefon bude vybaven NFC čipem, avšak bude postrádat funkci Android Zero Touch usnadňující v podnicích správu telefonu IT oddělením. Operačním systémem bude Android 9.0 Pie. O fotoaparátech se stránka nezmiňuje, ty přitom budou s ohledem na starší hardwarovou výbavu hlavním tahákem Nokie 9 PureView a společně s cenou rozhodnou o jejím budoucím úspěchu nebo neúspěchu.

Hardwarové parametry Nokia 9 PureView

Systém, čipset a konstrukce

Operační systém: Android 9.0, čipset: Qualcomm Snapdragon 845, octa-core, 4× 2,8 GHz Kryo 385 Gold + 4× 1,7 GHz Kryo 385 Silver, GPU: Adreno 630, RAM: 6 GB, interní paměť: 128 GB, pam. karta:
Rozměry: 155 × 75 × 8 mm, hmotnost: 172 g, zvýšená odolnost: IP67

Displej, konektivita a baterie

5,99", OLED, rozlišení: Quad HD+, 1440 × 2880 px
5G: , NFC: , Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, GPS: , konektor: USB-C
Baterie: 3320 mAh, rychlé nabíjení: , bezdrátové nabíjení:

Fotoaparáty

Hlavní: 5× 12 Mpx, f/1.8, 28mm, 1/2.9", 1.25µm, (2× RGB + 3× monochromatické kamery, fungují simultálně), druhý: TOF 3D, hloubkový senzor, selfie kamera: 20 Mpx, Full HD video

Speciální pětičočkový fotoaparát

HMD Global údajně na vývoji fotoaparátu spolupracuje nejen se značkou Zeiss, ale i se společností Light, která má na svědomí vlastní 16čočkovou kameru Light L16.

blank

Tato firma zároveň vytvořila vlastní čipovou sadu, která dokáže s pomocí čipsetu Qualcomm Snapdragon 845 zpracovávat data až z 6 fotoaparátů zároveň. Díky tomuto řešení má být software schopný kombinovat obraz z až 50 snímků, z nichž je pak vytvořena hloubková mapa o 1000 vrstvách.

Není potvrzeno, že HMD řešení od Light použije, avšak mnoho aspektů tomu nasvědčuje, ať už použitý čipset Snapdragon 845 či množství fotoaparátů. Společnost Light je navíc uvedena mezi partnery společnosti FIH Mobile (výrobce telefonů Nokia), ředitel Light Dave Grannan dokonce v letech 2004 – 2007 v Nokii pracoval.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku