Domů » Bleskovky » Google Mapy se dočkaly zajímavých vylepšení. Máme pro vás přehled

Google Mapy se dočkaly zajímavých vylepšení. Máme pro vás přehled

Mapy od Googlu jsou jedou z nejpoužívanějších aplikací s mapovými podklady na světě, což ale neznamená, že by vývojáři v Mountain View usnuli na vavřínech. V aplikaci Mapy se objevily nové změny, které usnadní život jak těm, co Google Mapy používají jako navigaci, tak i svátečním uživatelům.

google maps
Jaké novinky v Google Mapách se nás týkají?

Velkou změnou, která se nás bohužel příliš netýká, je funkce Live View. Ta dokáže nyní prostřednictvím rozšířené reality a Street View snímků usnadnit orientaci i uvnitř budov – například v místech, kde lidé indoor navigaci uvítají nejčastěji – na letištích, nádražích a v nákupních centrech.

Nová funkce bude pro operační systémy Android i iOS dostupná zpočátku ve vybraných nákupních centrech ve Spojených státech. V následujících měsících bude fungovat i na letištích, nákupních centrech a nádražích v Tokiu a Curychu.

google mapy live view
Live View

Další funkci ocení především obyvatelé Ostravska. V Mapách Google budou k dispozici informace o aktuálních povětrnostních podmínkách a kvalitě vzduchu všude v blízkosti stanic pro měření kvality ovzduší. Vrstva kvality ovzduší bude jako první k dispozici uživatelům v Austrálii, Indii a USA. Další země budou přibývat.

google mapy pocasi
Kvalita ovzduší

Lidé využívající navigaci ve městech ocení informace o nízkoemisních zónách. Mapy Google uživatele upozorní, pokud se chystají vjet vozidlem do nízkoemisní zóny. Díky této funkci uživatelé rychle zjistí, zda touto oblastí daným automobilem mohou projet, či zda je potřeba zvolit alternativní trasu nebo způsob dopravy. Tato vrstva bude dostupná v Německu, Nizozemsku, Francii, Španělsku a Velké Británii, a to od letošního června.

Nepřehlédněte – Google Mapy testují nový vzhled. Na jaké novinky se můžete těšit?

Poslední funkce je určena především pro fanoušky ekologické dopravy, neboť usnadní navigaci z místa na místo při současném zohlednění ekologie a udržitelnosti. Porovnávat bude nově všechny možné trasy a způsoby dopravy včetně jízdy na kole, veřejné dopravy nebo chůze, a to bez přepínání mezi okny. Uživateli přednostně nabídne cestu, která by pro něj měla být nejzajímavější.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

11 komentářů

 1. Pan inkognito

  Nabídnou jako udržitelnou eko alternativu také šlapací auto či koňský provoz?

 2. Na Google Mapy se koukám jen na PC. Bohužel, off line mi na mobilu Mapy nechodí nebo nevím, jak na to. Tarif od poskytovatele nechci, protože je pro mne vzhledem k minimu telefonátů a SMS nevýhodný a navíc stejně platím pevný internet.

  • Ty jsi přímo definicí zkratky BFU – Běžný Franta Uživatel 😂

 3. Google Mapy jsou nejlepší aplikace, na Huawei mají ale borci dost smůlu 😂

 4. První věta: “ Mapy od Googlu musí v našem prostředí bojovat s tuzemskými mapami od Seznamu, což nutí softwarového giganta z Mountain View neustále inovovat a vylepšovat.” Jo a presne z toho duvodu nebude ani jedna novinka dostupna v Cesku :)

 5. To jsou zase bláboly – „Mapy od Googlu musí v našem prostředí bojovat s tuzemskými mapami od Seznamu, což nutí softwarového giganta z Mountain View neustále inovovat a vylepšovat.“ -> No to určitě, úplně viidím ten stres jak v Googlu koukaj na naše mapy.cz a trhaj si vlasy hrůzou jak je překonat. Realita je taková, že Google Maps nesahají Mapám.cz ani po kotníky a v Googlu o Mapách.cz nikdy neslyšeli.

 6. Je trochu podivné, jak málo inzerce je věnováno tuzemským mapám, zato Google maps to je něco, přestože pro českého uživatele poslední vylepšení nepřináší vůbec nic. Opravdu jsem na pochybách, zda jsme vůbec čechové? Možná je to už příprava na to, co nutně přijde. Ano tušíte správně, rozdělení světa na zcela nesmiřitelné bloky.

  • Tak článek o Google Maps stačí přeložit, že jo, nemusí zjišťovat žádné další informace 😁 Ale takto vypadají všechny články od pana redaktora, bohužel.

  • No podle toho co píšeš, tak Čech určitě nejseš. Nejdřív si zjistil kdo byli Čechové…

  • Úžasná vylepšení, jedná pi.ovina větší než druhá…

  • Google mapy používám jen k navigaci v autě. V ostatních případech pouze Mapy.cz, kde zejména jako turistické nemají konkurenci

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).