Google Mapy se dočkaly zajímavých vylepšení. Máme pro vás přehled

google maps

Mapy od Googlu jsou jedou z nejpoužívanějších aplikací s mapovými podklady na světě, což ale neznamená, že by vývojáři v Mountain View usnuli na vavřínech. V aplikaci Mapy se objevily nové změny, které usnadní život jak těm, co Google Mapy používají jako navigaci, tak i svátečním uživatelům.

Velkou změnou, která se nás bohužel příliš netýká, je funkce Live View. Ta dokáže nyní prostřednictvím rozšířené reality a Street View snímků usnadnit orientaci i uvnitř budov – například v místech, kde lidé indoor navigaci uvítají nejčastěji – na letištích, nádražích a v nákupních centrech.

Nová funkce bude pro operační systémy Android i iOS dostupná zpočátku ve vybraných nákupních centrech ve Spojených státech. V následujících měsících bude fungovat i na letištích, nákupních centrech a nádražích v Tokiu a Curychu.

google mapy live view
Live View

Další funkci ocení především obyvatelé Ostravska. V Mapách Google budou k dispozici informace o aktuálních povětrnostních podmínkách a kvalitě vzduchu všude v blízkosti stanic pro měření kvality ovzduší. Vrstva kvality ovzduší bude jako první k dispozici uživatelům v Austrálii, Indii a USA. Další země budou přibývat.

google mapy pocasi
Kvalita ovzduší

Lidé využívající navigaci ve městech ocení informace o nízkoemisních zónách. Mapy Google uživatele upozorní, pokud se chystají vjet vozidlem do nízkoemisní zóny. Díky této funkci uživatelé rychle zjistí, zda touto oblastí daným automobilem mohou projet, či zda je potřeba zvolit alternativní trasu nebo způsob dopravy. Tato vrstva bude dostupná v Německu, Nizozemsku, Francii, Španělsku a Velké Británii, a to od letošního června.

Nepřehlédněte – Google Mapy testují nový vzhled. Na jaké novinky se můžete těšit?

Poslední funkce je určena především pro fanoušky ekologické dopravy, neboť usnadní navigaci z místa na místo při současném zohlednění ekologie a udržitelnosti. Porovnávat bude nově všechny možné trasy a způsoby dopravy včetně jízdy na kole, veřejné dopravy nebo chůze, a to bez přepínání mezi okny. Uživateli přednostně nabídne cestu, která by pro něj měla být nejzajímavější.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku