Domů » Bleskovky » Sem raději nejezděte! Google Mapy nově zobrazují oblasti podle počtu nakažených COVID-19

Sem raději nejezděte! Google Mapy nově zobrazují oblasti podle počtu nakažených COVID-19

Aplikace Google Mapy dostala v minulém týdnu novou funkci – ve vrstvách je možné zapnout podbarvení jednotlivých zemí a oblastí podle počtu nakažených nemocí COVID-19 na 100 tisíc obyvatel. Tato funkce nyní začala fungovat i v České republice.

google maps

Pokud si zmíněnou vrstvu zapnete, získáte informaci o počtu nakažených v jednotlivých zemích a oblastech za posledních 7 dní, a také údaj, zda je toto číslo rostoucí či klesající.

google maps 1

Větší země jsou rozdělené na jednotlivé oblasti, Česká republika však (například na kraje) rozdělena není. Z mapy je patrné, že ve srovnání s okolními zeměmi je na tom naše země aktuálně nejhůře.

Přidejte si nás do služby Google Zprávy

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

 1. Moc pěkný… Kdyby fakt byla pandemie nějaké opravdu nebezpečné choroby, bylo by to i dost užitečné.
  Problém je, že celá tahle funkce je postavena na lži.
  Protože ta rostoucí čísla není zvyšující se počet nemocných, ale zvyšující se počet pozitivních PCR testů. (o jejich spolehlivosti už tiho odborníci řekli dost) a dokud se bude pořád víc a víc lidí (včetně těch zdravých s falešně pozitivním testem) testovat, tak samozřejmě porostou i čísla takzvaně nakažených…
  Metodika tvorby těchhle statistik je navíc v každé zemi odlišná, čili vypovídající hodnota této funkce je prakticky nulová…
  Slouží jen k tomu aby lidem Covid stále připomínala a dál je držela v šachu strachem… Nic víc… Škoda. Myšlenka by jinak byla fajn.

  • ani pocet pozitivnich PCR testu neni dulezity … dulezita je obsazenost luzek pro pacienty s respiracnimi potizemi (to se odhaduje na 1-2% nakazenych) a vyvoj obsazenosti

 2. Kolemjdoucí

  To zabilo :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).