Domů » Bleskovky » Google Mapy testují nový vzhled. Na jaké novinky se můžete těšit?

Google Mapy testují nový vzhled. Na jaké novinky se můžete těšit?

Google Mapy patří bezpochyby k jedněm z nejužitečnějších nástrojů Googlu a těší se celosvětové popularitě. Google začal loni s drobnými proměnami uživatelského prostředí, které postupně aplikaci přibližují současnému designovému stylu společnosti.

S aktualizací vzhledu aplikace pokračují v Googlu zjevně i letos, a tak během pár dní můžeme vidět již druhou proměnu. Po nedávné úpravě zobrazení Street View nyní doznala změn úvodní obrazovka s volbou trasy.

Čistší a přehlednější, zatím ale jen na zkoušku

Zatímco „split screen“ zobrazení mapy a Street View postupně zamíří ke všem uživatelům, změna úvodní obrazovky se teprve testuje. Na nový vzhled upozornil server XDA Developers a zdá se, že jde zatím pouze o omezený A/B test a změnu prostředí tedy nelze nijak vynutit.

Ze screenshotů je patrné, že Google především sjednotil políčka pro zadávání lokací s již delší dobu používaným řešením vyhledávacího políčka. Místo jednolité bílé karty tak v nové verzi dialog výběru míst získal podobu okna plovoucího nad mapou. Ta tak nyní sahá až k okraji displeje a při plánování tedy máte k dispozici o něco větší výřez.

Povšimnout si lze také zmizení tlačítek pro výběr typu dopravy. Volba mezi autem, veřejnou dopravou, kolem, či chůzí nyní probíhá na kartě vysouvané ze spodního okraje displeje. Můžete tak lépe porovnat čas a vzdálenost jednotlivých způsobů dopravy. Před samotným seznamem alternativních způsobů dopravy je navíc políčko pro volbu času odjezdu.

Více na očích je také nastavení, kde lze například zakázat plánování trasy přes mýtné brány, dálnice a tak dále.

Byť je design subjektivní záležitostí, celkově lze asi změny hodnotit kladně. Prostředí více odpovídá ostatním aplikacím od Googlu a navzdory designovému zjednodušení nabízí na jeden dotyk více funkcí.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

2 komentářů

  1. pan inkognito

    mapy.cz ftw, nuff said

  2. moje jméno

    MAPY.cz jsou v CZ/SK o míle dál a hlavně mnohem přehlednější a použitelnější.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).