Domů » Bleskovky » Google Mapy dostanou kompletně novou navigaci ve stylu Android Auto

Google Mapy dostanou kompletně novou navigaci ve stylu Android Auto

Oblíbenou aplikaci Google Mapy čeká malá revoluce. Jak odhalil server AndroidPolice, Google chystá kompletní proměnu uživatelského rozhraní navigačního režimu, které má připomínat prostředí aplikace ve službě Android Auto.

google mapy 1

Navigace v Google mapách změní podobu

Přeměna rozhraní má být poměrně značná, ovšem automobilisté ji určitě ocení; většina položek bude na dotykovém displeji snáze nahmatatelná, neboť zmizí trefování do malých ikon a vše se bude ovládat velkými „dlaždicemi“ a ikonami.

K základním navigačním funkcím navíc přibude rychlý přístup k dalším službám a aplikacím v telefonu – k hovorům, zprávám nebo k hudebním přehrávačům. Ty dokonce dostanou přímo v navigačním okně svůj proužek s ovladači. Obrazovka s navigací má ve svém spodním řádku obsahovat dvě ikony – jednu pro hlasové ovládání, druhou pro vstup do hlavního menu se zástupci zmíněných aplikací a služeb. V menu se pak objeví ještě třetí ikona sloužící pro návrat do map.

Kdy Google začne nové prostředí nasazovat, je v tuto chvíli nejisté, zatím je pravděpodobně testováno v rámci AB testu s omezeným počtem účastníků.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Teda rozmazane screenshoty, to tu jeste nebylo. Jinak Android Auto pouzivam kazdy den a ten styl se teda sakra lisi…

  2. Smutné je, že Android auto je dnes nepostradatelná apka třeba proto, aby waze byl na monitoru auta a Google ji v ČR nepodporuje. Musíme si ji pokoutně stahovat z cicích zdrojů. Jak to bude s tímto rzšířením?

    • To záleží hodně na zařízení ne? Na mojem OP7 Pro jede Android Auto i bez toho abych musel něco stahovat.

  3. Služby a přehrávače, to je přesně to čemu se má řidič během jízdy nejvíce věnovat…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).