Domů » Bleskovky » Nová funkce Google map: Adresu z počítače si snadno pošlete do smartphonu

Nová funkce Google map: Adresu z počítače si snadno pošlete do smartphonu

Vyhledávání adres a plánování tras není na smartphonu tak pohodlné jako na počítači, Google však přišel s rychlým a elegantním řešením – webová verze Google map nově nabízí možnost odeslat vyhledanou adresu přímo do vašeho telefonu s Androidem či iOS. Pochopitelně je nutné být přihlášen ke Google účtu na všech zařízeních.

  

Odeslaná adresa se na zařízení ohlásí s notifikací s možností rychlého otevření či rovnou navigování. Tento způsob je rychlým řešením pro jednorázové odeslání jedné adresy, pro zaslání více adres s možností jejich budoucího přepínání je vhodnější uložit je do oblíbených. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. oooo (neregistrovaný)

  No konečně :D snad poslední věc co mi u google maps chyběla…

 2. funguje i na iOS, nejen Androidu

 3. lerion (neregistrovaný)

  Wau, Google mapy se konečně naučily něco, co jinde je docela běžná věc…

  • Jan (neregistrovaný)

   A to je snad nejaky problem ?

   Ked vyvijas aplikacie, tiez je kazda ich featura jedinecna ?

  • lerion (neregistrovaný)

   Ae vůbec ne! Právě naopak. Jsem rád, když se dobré nápady rozšiřují.

   Jenže pokud článek o nové funkci začíná „Vyhledávání adres a plánování tras není na smartphonu tak pohodlné jako na počítači, Google však přišel s rychlým a elegantním řešením…“, moc se mi nelíbí, že se tím ignoruje konkurence, která to má roky.

  • Jan (neregistrovaný)

   No je pravda, ze sa to da napisat aj inak. S tym suhlasim :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).