Domů » Bleskovky » Google Mapy: po radarech se naučily zobrazovat rychlost

Google Mapy: po radarech se naučily zobrazovat rychlost

Google Mapy jsou jednou z nejčastěji používaných aplikací pro navigaci a v dnešních dnech dostávají nové funkce, které nabízela aplikace Waze, kterou Google koupil už v roce 2013. Jedná se zejména o integraci upozornění na rychlostní radary, kolony a dopravní nehody. Pevně instalované radary jsou v aplikaci přednastavené, měření rychlosti a další funkce je pak možno ohlásit přímo v navigaci.

Aktualizace zjevně přichází ve vlnách, protože novinky zatím v rámci České republiky neobdrželi všichni. V zahraničí je situace stejná a ne každý může tyto novinky otestovat. V Americe, Brazílii, Belgii nebo třeba Británii pak možnosti doplňuje i upozornění na překročení rychlosti na trase, jak ukazuje snímek níže. Věříme, že vzhled a funkce aplikace se sjednotí a všichni tak budeme moci využívat tyto užitečné funkce.

google maps4
Někteří uživatelé v Americe už mají aktualizaci, která navíc upozorňuje na překročenou rychlost

Možná se tak dočkáme chvíle, kdy bude Waze nahrazen funkcemi v Google Mapách. Situace tomu zatím nasvědčuje a zřejmě je to jen otázkou času. Jakou aplikaci používáte a máte už novou verzi Google Map?


David Skopal

Student gymnázia, redaktor smartmania.cz, fanoušek mobilních technologií, přírody, hudby, bezdrátového nabíjení, fotografování a badmintonu.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
Upozornit na