Sledujte nás na YouTube

Cestujte zpět v čase: Google mapy vám ukáží, která místa jste navštívili

Google tento týden představil ve svých mapách novou funkci s názvem Your Timeline (vaše časová osa), která vám ukáže, která všechna místa jste v minulosti navštívili. Novinka bude dostupná jak v Google maptách určených pro web, tak v aplikaci map pro operačním systému Android. Podle Googlu bude Your Timeline užitečný například k připomenutí zajímavého baru, který jste navštívili cestou na výlet. Místa na mapě si může uživatel upravovat podle libosti a pojmenovat si je dle vlastní potřeby.

I když je nová funkce další připomínkou toho, jak velké množství dat Google o svých uživatelích shromažďuje, podle amerického gigantu se lidé nemusejí ničeho obávat, jelikož mohou z Your Timeline kdykoli smazat jakákoli data či funkci zcela vypnout.

Martin Stančík

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *