Domů » Bleskovky » Google má potíže: fráze Ok Google na mnoha telefonech nefunguje

Google má potíže: fráze Ok Google na mnoha telefonech nefunguje

Pokud máte telefon s Androidem přepnutý do angličtiny, tak pravděpodobně také využíváte funkci umělé inteligence Google Assistant. S ním se snaží Google bojovat s konkurencí v podobě Alexy či Siri. Nyní se zdá, že má Google se svým asistentem problémy – na oficiálních fórech se objevila diskuze, ve které se řeší nefunkčnost klíčové fráze „Ok Google“, která hlasového asistenta aktivuje.

Jak je problém vážný či rozšířený, o tom můžeme prozatím jen spekulovat. Obtíže se nevyhnuly především majitelům telefonů značek Xiaomi, OnePlus či Samsung, přičemž výpadek postihl také naší redakci. Zástupci Googlu se na oficiálním fóru vyjádřili, že na odstranění problému pracují. Uživatelé prozatím musí k asistentovi přistupovat jinými metodami, jako například podržením domovského tlačítka.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

10 komentářů

 1. Takové pozitivní zprávy po ránu.

 2. Tomáš Kunst

  Jojo, na Note 8 mě to nejde už cca 14 dnů.

 3. Stejně je to blbá hláška :) měla by být možnost, pojmenovat si to podle svého. „Hej draků“

 4. Ani to nepoužívám :-D

 5. Mám Galaxy S9+ a nefunguje mi to už asi 2 měsíce, tak jsem myslel, že tu funkci zrušili. Ono si toho vážně všimli až teď? ????

 6. U mě to taky nefunguje. Já si říkal. :D
  Nokia 6

 7. Na S7 funguje bez problému.

 8. Mohu mít dotaz jak dlouho tento výpadek ještě potrvá ? Mám Xiaomi a ok Google stále nereaguje :/!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).