Domů » Bleskovky » Google má dárek pro majitele iPhonů: bezplatnou zálohu fotografií v plné kvalitě

Google má dárek pro majitele iPhonů: bezplatnou zálohu fotografií v plné kvalitě

V tomto týdnu Google představil nové smartphony Pixel 4 a 4 XL, které překvapivě přišly o jeden historický benefit – bezplatná a neomezená záloha fotografií do služby Fotky Google v plné kvalitě. Uživatelé nových Pixelů si buď za nejvyšší kvalitu zaplatí, nebo se spokojí s uploadem fotografií ve „vysoké“ kvalitě.

iphone 11 pro recenze 07
iPhone 11 Pro

Moderní iPhony mohou zálohovat na Fotky Google bez omezení

Co je však velmi překvapivé, Google začal v tomto týdnu nabízet bezplatné a neomezené zálohy fotografií v originální kvalitě pro majitele novějších iPhonů, jedinou podmínkou je, aby byly fotografie ukládány do formátu HEIC / HEIF, a nikoliv do JPEG. Google takto paradoxně ušetří místo, neboť HEIC fotografie zabírají na úložištích Google méně místa než stejné JPEG fotografie prohnané komprimačním algoritmem Google. Otázkou je, proč nové Pixely také neukládají snímky do modernějšího formátu, Android 10 tuto funkci technicky podporuje.

‎Google Photos
‎Google Photos
Autor: Google LLC
Cena: zdarma+

V tuto chvíli není jasné, zda Google bude majitelům iPhonů nabízet bezplatnou archivaci fotografií v plné kvalitě napořád; možná se jedná o snahu přetáhnout je z iCloudu do Fotek Google, která pak bude po několika letech nějak omezena a zpoplatněna.


Aktualizováno 21. října: Google se již k celé situaci vyjádřil. Závěr je v tomto případě celkem úsměvný – podle cupertinské společnosti se totiž nejedná o záměr, ale jde o chybu, která bude v nejbližších dnech opravena.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
lukass71
Uživatel
lukass71

„Otázkou je, proč nové Pixely také neukládají snímky do modernějšího formátu, Android 10 tuto funkci technicky podporuje.“

Ja fakt nevim, proc tohle Google dela. Zvlast kdyz by jim to samotnym zabiralo mene mista…

niky79
Anonym
niky79

Asi proto, že práce v HEIC samotným je komplikovaná. Starší OS jej nepodporuji, podpora ve Windows 10 je taky jakasi vachlata, nemluve o dalsich programech, kde byste s nimi chteli pracovat – fotoalba, zobrazení v TV atd. A konvertory HEIC do JPEG funguji divne. Takovy iMazing HEIC Converter je celkem shitozni kus SW. Staci, aby omylem v davce souboru se zpracovani se vyskytl nejaky JPEG a program proste spadne s neosetrenou vyjimkou. Sem tam spadl i sam o sebe.

niky79
Anonym
niky79

Tohle je trochu zmatený článek. Google neumožnuje iPhonům mit neomezenou zalohu v PLNE kvalite. Pri tomto nastaveni mate stále jen 15 GB k dispozici. Pro neomezenou zalohu musite mit nastavenou „VYSOKOU KVALITU“ – protoze ale fotite do efektivniho HEIC, Google na fotky nijak nesaha a zustavaji v originalni plne kvalite. Otázkou je, na jak dlouho. A logicky to neplatí pro videa, ta se vam zkrouhnou na 1080p.

Dávid
Anonym
Dávid

Nechapes, pro iphony MA Google exkluzivitu v podobe neomezene zalohy v plne kvalite. Omezeni je platne jenom pro uzivatele androprdu. Docela horka pilulka pro g-ovce, co?

Mag.net
Uživatel
Mag.net

Ne NEMÁ.