Domů » Bleskovky » Google má dárek pro majitele iPhonů: bezplatnou zálohu fotografií v plné kvalitě

Google má dárek pro majitele iPhonů: bezplatnou zálohu fotografií v plné kvalitě

V tomto týdnu Google představil nové smartphony Pixel 4 a 4 XL, které překvapivě přišly o jeden historický benefit – bezplatná a neomezená záloha fotografií do služby Fotky Google v plné kvalitě. Uživatelé nových Pixelů si buď za nejvyšší kvalitu zaplatí, nebo se spokojí s uploadem fotografií ve „vysoké“ kvalitě.

iphone 11 pro recenze 07
iPhone 11 Pro

Moderní iPhony mohou zálohovat na Fotky Google bez omezení

Co je však velmi překvapivé, Google začal v tomto týdnu nabízet bezplatné a neomezené zálohy fotografií v originální kvalitě pro majitele novějších iPhonů, jedinou podmínkou je, aby byly fotografie ukládány do formátu HEIC / HEIF, a nikoliv do JPEG. Google takto paradoxně ušetří místo, neboť HEIC fotografie zabírají na úložištích Google méně místa než stejné JPEG fotografie prohnané komprimačním algoritmem Google. Otázkou je, proč nové Pixely také neukládají snímky do modernějšího formátu, Android 10 tuto funkci technicky podporuje.

‎Google Photos
‎Google Photos
Autor: Google LLC
Cena: zdarma+

V tuto chvíli není jasné, zda Google bude majitelům iPhonů nabízet bezplatnou archivaci fotografií v plné kvalitě napořád; možná se jedná o snahu přetáhnout je z iCloudu do Fotek Google, která pak bude po několika letech nějak omezena a zpoplatněna.

Aktualizováno 21. října: Google se již k celé situaci vyjádřil. Závěr je v tomto případě celkem úsměvný – podle cupertinské společnosti se totiž nejedná o záměr, ale jde o chybu, která bude v nejbližších dnech opravena.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments