Domů » Bleskovky » Google končí s tablety. Pixel Slate se nástupce nedočká

Google končí s tablety. Pixel Slate se nástupce nedočká

Před nedávnem se šuškalo, že Google chystá reorganizaci své hardwarové divize, což mají odnést především zařízení se systémem Chrome OS. Tyto spekulace nyní částečně potvrdil sám šéf hardwarové divize Rich Osterloh.

Podle jeho twitterového příspěvku Google končí s výrobou vlastních Chrome OS tabletů a bude se soustředit především na laptopy běžící na této platformě. Google nicméně bude nadále podporovat výrobce třetích stran, kteří budou v produkci tabletů s Chrome OS či Androidem pokračovat. Posledním tabletem, který Google vyrobil, byl Pixel Slate, ten však kvůli softwarovým problémům recenzenty (a tím pádem i kupující) nezaujal.

Od Google se patrně letos na podzim dočkáme nového PixelBooku, který doprovodí připravované smartphony Pixel 4 a 4 XL.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Vzhledem k tomu, že Chrome OS je desktopový OS Slate je spíše tabletPC než klasický tablet. To samé z pohledu na hardware klasika WINTEL.

  Poslední tablet tak od Google byl Pixel C , hlavně zlý jazykové říkají že to byl Nexus 7 II. ( mod 2013) protože nástup ci Nexus 9 a Pixel C opravdu úpěné nebyly.

  • v case, kdy ultrabook stoji par drobnycnh, tablet postrada smysl.

  • Tablet má mobilní operační systém konkurent je smartphone
   Tablet PC má desktopový operační systém a jeho konkutrentem není notebook ( ultrabook je marketinkový nazev Intelu) ale 2in1 a convertiple PC/notebook

  • To mi nemusíš vysvětlovat. Jde právě o to že mobilní OS je mnohem více omezen, jediná výhoda tabletů byla lepší mobilita, to se s příchodem lehkých a levných ultrabooku a třeba i 2in1 změnilo. Zejména kdyz má ještě mobil s velkým displejem, protoze malé se již nedelaji. Zbytečně skakulkovat do kategorií a teoretizovat co je čeho konkurentem.
   Většina lidí dnes prostě nemá žádný důvod kupovat klasický tablet, jenom proto že je to teoreticky jiná kategorie, než mobil nebo notebook. Prodeje tabletů to jasné dokazuju

  • Jasně někomu kdo vidí náhradu tabletu v „levném“ ultrabooku…

   Tablety lidi nekupují, protože normální není nabídka. To není zařízení místo něčeho ale k něčemu. Nepočítá se s někým kdo chce ušetřit za velký telefon , nebo levný lehký „jakoby notebook“.

   A je jedno jestli to někdo pokazil z pohledu product managera nebo z pohledu zákazníka.

  • „Prodeje tabletů to jasné dokazuju“

   Tak treba prodeje iPadu jdou jasne nahoru :) A jak pise Martin, nahrazovat notebook tabletem a cekat, ze umi to same, je proste hovadina. Naopak tablet muze workflow doplnovat – jsou veci ktere neudelas tak dobre na tabletu jako na notebooku a zaroven jsou veci, ktere neudelas tak dobre na notebooku jako na tabletu.

  • Jedním z problémů Slate byla dostupnost pouze v USA, Kanadě a UK a cena, která startuje na 749GBP za model s Core m3, 8GB RAM a 64GB úložiště, bez klávesnice. Kdysi dostupná základní verze s Celeronem a 4GB RAM pověsti moc nepomohla.

 2. Ono když Slate nabízí ve Store jen v USA, Kanadě a UK (stejně jako Pixelbooky) navíc za ceny od 749GBP (Intel m3, 8GB RAM, 64GB úložiště), není se moc čemu divit.
  Za mě je to škoda, používal jsem Nexus 10, teď Pixel C a jsou to dobrá zařízení. Pixelu C ublížilo cílení proti Surfacům jako pracovní nástroj, ikdyž Android 6 neuměl ani splitscreen. Kupoval jsem ho v akci za 400GBP, v té době už s Androidem 7 uměl splitscreen a Android 8 přidal i PIP. Doteď dostává měsíční bezpečnostní updaty, Tegra X1 stačí na běžné použití včetně sledování 4K videa. S BT klávesnicí je to i šikovný ultrabook.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).