Google Home změní svoji podobu. Víme jak bude vypadat

google_home chytra domacnost smartphone

Internetový velikán z Mountain View včera oznámil termín konání vývojářské konference Google I/O, kde odhalí nejen detaily mobilního operačního systému Android 13, ale i spoustu dalších softwarových novinek. Jednou z nich může být i redesign aplikace Google Home pro ovládání chytré domácí elektroniky.

Google Home v novém kabátku

Jak bude Google Home vypadat, to odhalil vývojář Mishaal Rahman, který si do svého telefonu nahrál zatím neveřejnou verzi 2.49 a aktivoval v ní nové rozhraní. Vzhled aplikace bude více připomínat ovládací panel zařízení ze stahovací roletky a bude snadnější se v ní zorientovat.

Kromě toho se můžeme těšit na interaktivní tlačítka, která nebudou sloužit pouze k vypnutí/zapnutí zařízení, ale naučí se gestem do stran měnit u vybraných zařízení hlasitost, intenzitu osvětlení, teplotu v místnosti apod. Dlouhým stiskem se pak dostanete do podrobnějších nastavení. Zatím však nevíme, kdy se těchto vychytávek dočkáme v praxi.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku