Známe termín představení Androidu 13. Google I/O přinese spoustu novinek

Google logo mitchell luo unsplash

Vývojářská konference Google I/O se letos odehraje mezi 11. a 12. květnem. Prozradil to sám šéf společnosti Sundar Pichai s odkazem na webovou stránku, na které běží odpočet do zahájení akce.

Letošní Google I/O bude s živou účastí

Vývojářská konference se opět uskuteční převážně v online podobě, nicméně na některé části bude přizváno živé publikum z řad zaměstnanců Googlu a některých partnerů. Akce se odehraje v amfiteátru Shoreline, odkud Google plánuje přímý přenos, který bude pro každého zaregistrovaného virtuálního účastníka dostupný zdarma.

Google

Očekáváme že Google na své vývojářské konferenci představí většinu novinek chystaného Androidu 13, který lze již nyní testovat ve vývojářském preview. V den akce patrně dojde k vydání veřejné testovací verze. Kromě toho očekáváme oznámení novinek ve vybraných aplikacích a službách jako, jsou Google Asistent, Mapy Google, vyhledávání apod.

Google by mohl teoreticky využít konference k představení nových hardwarových produktů, očekáváme zejména levnější Pixel 6a a hodinky Pixel Watch, ovšem příliš bychom na to nevsázeli. V minulých letech měl Google spoustu podobných příležitostí, ale nakonec se na I/O věnoval pouze softwarovým záležitostem.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku