Domů » Bleskovky » Google do aplikace Kalendář přidal podporu tmavého režimu

Google do aplikace Kalendář přidal podporu tmavého režimu

Bíle barvě v operačních systémech, zdá se, odzvonilo, což Google bere s vervou sobě vlastní. Po postupném přebarvování aplikací do tmavých barev a zveřejněném tmavém režimu v rámci systému v Androidu Q, se softwarový gigant z Mountain View rozhodl potemnit i další ze svých populárních aplikací, konkrétně kalendář.

Google přidal podporu tmavého režimu do aplikace Kalendář
Google přidal podporu tmavého režimu do aplikace Kalendář

Tmavý režim v kalendáři a poznámkách Keep, které dostávají tmavé barvy zároveň s kalendářem, lze jednoduše aktivovat v nastavení dané aplikace. Pokud máte na svém zařízení betaverzi Androidu Q, pak se při přepnutí systému do tmavého režimu automaticky změní i kalendář.

Nepřehlédněte – porovnali jsme tmavý a světlý režim na OLED displeji. Jaký je rozdíl ve výdrži?

Nutno podotknout, že kalendář dostanete do temných odstínů pouze na Nougatu a vyšším. Pakliže jste update s tmavým režimem ještě nedostali, nezoufejte – aktualizace se na telefony vypouští postupně a měla by přijít pro všechny v následujících dnech.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

12 komentářů

 1. 2019 a konečně máme v Androidu tmavý režim (skoro) pro všechny… to byla „rychlost“ ?

 2. Samsung to má dávno tmavý režim v rámci svojej nadstavby v celom systéme Android 9 vrátane všetkých systémových aplikácií (mail, kalendár, obrázky, telefonovanie, sms, internet (tmavý režim sa dá sa aplikovať aj na webové stránky a tiež podporuje adblock), kontakty, hudba, …). Žiadne aplikácie od Googlu fakticky nie sú potrebné. Ani Chrome.

 3. Masakr, co jinde funguje roky, se konecne dokopalo i do reklamosystemu. A az to za deset let dostanou jablecnaci s iOS, to teprve bude událost.

  • iOS13, tenhle rok :)

  • Jj, to se tvrdí s každou novou verzí. Zpoždění několik let, u Apple obvyklé.

  • Slunce svítí

   Tebe to nemusi zajimat, iOvecko jirko :-)

  • Zpozdeni nekolik let? Android to taky implementuje az v letosni verzi Q?

  • Slunce svítí

   htcjirka je normalne regulerni iOvce. Ac o tom neni rec, je treba Apple zminit. Asi ti moc nedochazi, ze i tvym obracenym obdivem ke znacce Apple ji delas reklamu…. senilita a starecka demence dela fakt divy a jde to rychle jak vidim :-D

  • Ja si taky myslim, nebo proste jen zavist a frustrace, protoze tohle je uz fakt nemoc :D

  • Slunce svítí

   Ja to nepochopim hlavne v jeho letech mit takove „starosti“ a ztracet cas psanim bezvyznamnych blabolu o znacce, kterou nemam rad a jeste na nekolika webech.

  • Spíše frustrace co má nebo nemá konkurence, takové starosti bych fakt rád primárně měl.

  • Kde „jinde“ to funguje? V systému bez aplikací a budoucnosti?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).