Domů » Bleskovky » Google Chrome pro Android dostává tmavý režim. Jak jej aktivovat?

Google Chrome pro Android dostává tmavý režim. Jak jej aktivovat?

Internetový prohlížeč Google Chrome se umí na platformách macOS a Windows 10 zbarvit do tmavého tématu, brzy se stejnou schopnost naučí Chrome pro Android. Aktuální verze s číslem 74 tmavý mód obsahuje jako experimentální funkci, jednoduše si jej může aktivovat každý.

Postačí splnit následující kroky:

 • Navštívit adresu chrome://flags
 • Vyhledat Android Chrome UI dark mode a aktivovat zvolením „enabled“
 • Restartovat Chrome
 • Po stisku tří teček se ve volbě Nastavení objeví nová položka Dark Mode s posuvníkem pro aktivaci

Do tmavé barvy se pak následně přebarví u vybraných webových stránek, které si nevyžádají vlastní barvu, v černé jsou i všechna menu a kontextové nabídky.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Pokud neumí načítat jiné stránky, než domovskou stránku googlu, je to k ničemu . Kdyby fungoval alespoň jako prohlížeč od Samsungu , pak bych změnu doporučil , takhle je to k ničemu ??

 2. Na tabletu Huawei mpad m2 s Androidem 5.1.1. aktualizován včera na verzi 74.0.3729.112. Do chrome://flags jsem to dal, restartnul jsem chrome a nic… restart celého tabletu a taky nic…

 3. A k čemu to je? Záhlaví se stejně nadále barví do barev webu (tohle jde nějak vypnout?) a do nastavení jde běžný člověk jednou za rok. Stránky se logicky nepřebarví… Při běžném používání člověk ani změnu nepozná.

 4. Kde se vam povedlo najit verzi 74? Ja mam cisty android 9 a chrome mam ve verzi 73 a obchod play mi novejsi verzi neukazuje.

 5. No když čtu diskusi, tak to ani zkoušet nebudu … zatím mám dobré zkušenosti s Edge pro Android, hlavně tam, kde stránky dovolí zobrazení pro čtení …

  • Tak jsem to vyzkoušel, viz níže. Stránky se nepřepnou, leda ty, které to mají v nastavení dole (třeba Mobilmania). Ovšem daní za to je, že se inverzně (= světle) zobrazí stavový řádek a navigační lišta, což ruší hlavně ve tmě. Navíc všude chybí tlačítko režimu čtečky, které mnohé stránky umravní. Zatracovaný Microsoft je v tomhle zatím o parník dál.

 6. Vše nalezeno krom posledního bodu. Tzn. Nefunkční.

 7. Chrome je odpad jak na Androidu, tak na PC, takový paskvil mě nesmí nikam.
  Defakto od Google mám odinstlovane (nespokojím se jen s nějakou pochybnou deaktivací) a nepouzivam ani jejich Google Fotky, Google Filmy, Google Disk, Youtube, Google Mapy a další.

 8. Taky mam problem s tim, ze mam Chrome verzi 73 a ne 74, jak uz tu nekdo psal.

 9. Ve verzi 74 to jde, jen ten posuvnik se neobjevi, ale zmena se projevi automaticky po restartu. Zaroven jde dark mode nastavit i u webovych stranek (taktez ve flags)

 10. Na Note9 se mi sice web ztmaví, ale: 1) v menu není i tak položka „Dark Mode“ a 2) stavová a navigační lišta se změní z tmavé na světlou, což dost ruší. Možná je to tím, že mám celý telefon v tmavém (Night) módu … Daleko lépe to má vychytané Edge, aspoň prozatím … :-/

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).