Domů » Bleskovky » Google chystá vylepšenou aplikaci Fotoaparát pro Android s podporou ukládání do RAW (aktualizováno)

Google chystá vylepšenou aplikaci Fotoaparát pro Android s podporou ukládání do RAW (aktualizováno)

Aktualizováno 26. listopadu, 13:00

Google ve vyjádření pro server CNet potvrdil chystanou podporu pro ukládání ve formátu RAW v některé z dalších aktualizací aplikace Fotoaparát pro Anroid. Kromě toho bude k dispozici i nový burst mode (sekvenční režim), se kterým zvládnete pořídit několik fotografií za vteřinu. Ke všem těmto funkcím budou moci vývojáři přistupovat skrze API a integrovat je do vlastních aplikací.

Původní článek: Google chystá vylepšenou aplikaci Fotoaparát pro Android s podporou ukládání do RAW

Aplikace pro fotoaparát není v základní verzi Androidu něčím, čím by se Google mohl chlubit. Nabízí totiž pouze základní funkce a pro pokročilejší úkony je třeba sáhnout po alternativě z Obchodu Play. Zdá se však, že si toho americký gigant je vědom a jak je patrné z open-source zdrojového kódu samotného Androidu, API pro novou aplikaci jsou již v pokročilém stádiu vývoje (ten začal koncem roku 2012). V tuto chvíli se v jednom ze souborů nachází úsměvná poznámka „Schovejte API nové aplikace Fotoaparát – není ještě připravena„.

 

Zajímá vás, co od nové aplikace očekávat? Především je to možnost ukládat snímky v bezztrátovém formátu RAW, což se pozitivně projeví na výsledné kvalitě a současně to také udělá radost těm, kteří si s fotografiemi rádi hrají v grafických editorech. Dále nebude chybět také funkce rozpoznávání obličejů či tzv. „Burst mode”, tedy zachycení mnoha fotografií v řadě držením spouště. Když byl odhalen Nexus 5, zástupci z Googlu prozradili serveru TheVerge, že brzy chystají velký update týkající se právě fotoaparátu. To nasvědčuje tomu, že bychom se nové aplikace mohli dočkat již zanedlouho, přesný termín ale v tuto chvíli bohužel znám není.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
37 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments