Domů » Bleskovky » Google chystá dva levné Pixely. Dočkat bychom se měli i 5G varianty

Google chystá dva levné Pixely. Dočkat bychom se měli i 5G varianty

Vlajkové Pixely 4 a 4 XL jsou bezesporu zajímavé smartphony, ovšem za svoji cenu obsahují až příliš mnoho kompromisů. Google si nicméně může napravit reputaci v příštích měsících, kdy by měl údajně představit „levné“ nástupce loňských modelů Pixel 3a a 3a XL.

Google Pixel 3a 06 1

Dosud se spekulovalo, že Google představí pouze jeden model, nyní však komunita na XDA-Developers objevila v kódu AOSP odkazy na tři nová kódová označení smartphonů Google Pixel – redfin, sunfish a bramble.

Sunfish

První zařízení s označením Sunfish má být údajně postaveno na čipsetu Qualcomm Snapdragon 730, tedy čipu vyšší střední třídy, který najdeme např. ve smartphonech Redmi K30, Realme X2 nebo Samsung Galaxy A71. Sunfish má údajně dvě vývojové větve – jedna je založená na Andoridu 10, druhá na Andoridu 11. Reference na Sunfish jsou obsažené i v aplikacích Google mezi dalšími smartphony Pixel, takže je pravděpodobné, že ze z něj vyklube skutečný smartphone, pravděpodobně Pixel 4a.

Redfin

Druhé zařízení má být postaveno na čipsetu Snapdragon 765, což je vůbec první čipset od Qualcommu s integrovaným 5G modemem. Redfin má údajně vyrábět společnost FIH Mobile, což je dceřiná firma čínského Foxconnu, která je mimo jiné zodpovědná i za výrobu telefonů Nokia pro HMD Global. Redfin je vyvíjen na Androidu ve verzi 10.

Bramble

Poslední kódové označení je rovněž spárováno s čipsetem Qualcomm Snapdragon 765, avšak v kódu nejsou žádné zmínky o ODM výrobci jako v případě Redfin. Zařízení je testováno s Androidem 10 i 11.

Pixel sailfish
Pixel XL marlin
Pixel 2 walleye
Pixel 2 XL taimen
Pixel 3 blueline
Pixel 3 XL crosshatch
Pixel 3a sargo
Pixel 3a XL bonito
Pixel 4 flame
Pixel 4 XL coral

kódová označení všech dosavadních Pixelů

Na XDA-Developers se domnívají, že letos dorazí dva levné Pixely, které budou představovat modely Sunfish a Redfin/Bramble – první má být Pixel 4a, druhý Pixel 4a XL s podporou sítí 5G, třetí kódové označení pak zřejmě bude patřit pouze vývojářské desce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
45 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments