Domů » Bleskovky » Google v březnu ukončí projekt Tango. Nahradí jej platforma ARCore

Google v březnu ukončí projekt Tango. Nahradí jej platforma ARCore

Když Google v srpnu představil novou platformu ARCore, která má být pro současné i budoucí smartphony s Androidem vstupenkou do světa rozšířené reality, dalo se předpokládat, že tímto krokem definitivně pohřbí projekt Tango. Nyní Google oficiálně oznámil, kdy se tak stane.

https://twitter.com/projecttango/status/941730801791549440

Podpora Tanga bude ukončena 1. března příštího roku, naopak bude pokračovat podpora začínající platformy ARCore, se kterou mohou vývojáři nově experimentovat ve druhém preview. ARCore má oproti Tangu nezanedbatelnou výhodu – nepotřebuje ke svému chodu žádný specializovaný hardware, vystačí si s klasickými mobilními fotoaparáty, přičemž není nutné, aby byly duální.

Introducing ARCore

Tango přitom vyžadovalo složitý systém kamer a senzorů, který do svých smartphonů implementovali pouze dva výrobci – Lenovo do Phab 2 Pro a Asus do modelu ZenFone AR.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments