Domů » Bleskovky » Google Assistant opět o něco chytřejší. Nově vám česky řekne počasí

Google Assistant opět o něco chytřejší. Nově vám česky řekne počasí

Hlasový asistent od Googlu stále čeká na oficiální podporu českého jazyka, nicméně ani jeho absence nezastavila olomouckého vývojáře Lukáše Nováka. Tomu se podařilo „hacknout“ Assistanta, aby lépe porozuměl naší mateřštině. Konkrétně vytvořil pro Assistanta port webové aplikace Alojz, kterou dokáže využít pro sdělení aktuálního počasí v zadané lokalitě v České republice.

Bohužel příkaz pro spuštění předpovědi je stále třeba vyslovit v angličtině, například v podobě „Talk to Weather in Czech Republic“. Nicméně na přání je schopen Alojz strojově přednést předpověď v češtině, což ocení především anglicky méně zdatní. Alojz využívá dat Norského meteorologického institutu a pokrývá 134 větších měst v republice. Svou polohu nicméně nemusíte pokaždé vyslovovat, Alojz si ji zvládne zapamatovat.

google home desk

Assistant už umí částečně česky, oficiální podpora ale stále chybí

Nastavení Alojze pro Assistanta je záležitostí jednoho kliknutí, přičemž poté můžete českou předpověď využít nejen na reproduktorech Google Home, ale také na telefonech s Androidem 5.0 a vyšším či televizích. Assistant se tak po oficiální podpoře překladače Interpreter mode dočkal dalšího milníku z pohledu českého trhu. Assistant si rovněž také poradí s českými událostmi v kalendáři, pakliže máte nastavený region a jazyk na Spojené království. Doufejme, že se již brzy dočkáme plné podpory našeho jazyka.


Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Milan_F
Uživatel
Milan_F

Dávám přednost US verzi angličtiny, u té budou fungovat české události v kalendáři také?

Lukáš
Anonym
Lukáš

Co to je za pitomost. Když se v googlu nastaví jako jazyk čeština tak to umí to samé akorát že se dá zeptat i česky.

Lukáš
Anonym
Lukáš

Myslím u hlasového vyhledávání čeština

Karel
Anonym
Karel

To už umí dávno. Řeknu O.k google a zeptám se jaké bude počasí dnes nebo zítra nebo třeba v sobotu.a assistant mi odpoví česky. Nebo jestli bude pršet. A taky odpoví.

Jan
Anonym
Jan

To ale není assistent to je google

Asdf
Anonym
Asdf

Ne, Google je firma.

​
Anonym

@Asdf
Google je i vyhledávač.

Gusta
Anonym
Gusta

Taky teď tápu co je to assistent a co je „google“, předinstalovaná aplikace „google“ rozumněla i odpovídala česky , např kolik je hodin, jaké je počasí atd. Pak jsem stáhl „google home“ kvůli ovládání chytrých wifi zásuvek. musel jsem aktivovat „google assistenta“ a to jde pouze po přepnutí telefonu do angličtiny. No a od té doby už nerozumí česky. Nechápu kde jsou hranice mezi aplikací „google“ a „google assistent“ a „google home“

Milan_F
Uživatel
Milan_F

Aplikace Google je základním kamenem pro telefony s Androidem, které využívají služeb firmy Google. Google Assistant je aplikace, která (tam, kde je podporována) přináší řadu služeb zjednodušujících komunikaci s telefonem. Například pokročilé porozumění mluvenému slovu a reakci i na poměrně složité otázky, nastavování funkcí a ovládání aplikací v telefonu. Google Home má na starosti ovládání zařízení podporujících Google Assistant. To znamená, že dokud si nepořídíte například chytré žárovky a podobně, tak Google Home nepotřebujete.

Milan
Anonym
Milan

Dobrý den, mohli by jste mi prosím poradir s nastavením Google hlasového assistenta pro ukládání připomonutí do aplikace Google Keep. Dříve jsem pomocí Google hlasového assistenta ukládal připomenutí do Google keep a současně se mi toto připomenutí ukládalo také do Google kalendáře. Pak jsem si nějak omylem vypnul ukládání připomenutí do Google keep a toto připomenutí se mi uloží už jen do Google kalendáře. Připomenutí je v kalendáři vidět, ale Google kalendář neprovede upozornění na toto připomenutí. Pokud uložím manuálně připomenutí do Google keep tak se mi připomenutí zobrazí jak v Google keep tak v Google kalendáři a mobil mě… Číst vice »