Google Asistent nově s překladem v reálném čase a s podporou češtiny

Google Home Mini recenze

Na veletrhu CES v Las Vegas představil Google mimo jiné také funkci, která se v angličtině nazývá interpreter mode. Za názvem se neskrývá nic jiného než překlad mezi dvěma jazyky v reálném čase. Celá funkcionalita funguje na jednoduchém principu, kdy se obě strany střídají ve svých promluvách, zatímco zařízení Google Home (chytrý reproduktor nebo displej) překládá do druhého jazyka. Pro aktivaci interpreter mode stačí v případě, že máte nastavený anglický jazyk, přikázat „turn on interpreter mode“, a poté zvolit druhý jazyk. do kterého má Assistant překládat.

blank

Co našince ovšem zajímá nejvíce, je podpora také pro češtinu a slovenštinu, které byly na veletrhu rovněž přislíbeny. Ačkoli Google vydává překlad v reálném čase postupně, na našem redakčním Google Home Mini (recenze) jsme si překlad mohli vyzkoušet. Ten probíhá vždy z výchozího jazyku nastaveného v rámci Assistanta (v našem případě je to britská angličtina) do cílového, přičemž jsme zkoušeli jak češtinu, tak slovenštinu.

blank

Jak si Assistant poradil s překladem?

Pokud jde o kvalitu překladu či přednes, se základními frázemi neměl Assistant sebemenší problém. Hlas nezněl strojově a překlad byl přesný. Mírnou výtku bychom měli pouze k aktivaci překladu do češtiny, kdy měl Assistant problém s názvem jazyka Czech. Pomohlo až spojení Czech language, které rozpoznal bez potíží. Doufejme, že podpora českého a slovenského jazyka nezůstane pouze u této překladatelské funkce, ale že co nevidět přibude také plná podpora Assistanta v češtině a slovenštině.

Autor článku blank
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku