Domů » Články » Co představil Google na CESu? Podívejte se na náš přehled

Co představil Google na CESu? Podívejte se na náš přehled

Stejně jako v loňském roce, ani letos si jednu z největších akcí CES v Las Vegas nenechal softwarový gigant Google uniknout. Zatímco loni započala velká bitva mezi chytrými asistenty o naši domácnost, v letošním roce tato nelítostná válka, kterou vedou především Google a Amazon, pokračuje na stejné vlně jako minulý rok. Zatímco Alexa od Amazonu začínala s menší výhodou, Assistant z dílny Googlu rychle dotahuje skóre. A to není vše. S čím přišel Google na CES 2019?

Assistant Connect rozšíří možnosti integrace zařízení v rámci Google Home

Assistant, kam se podíváš

Velmi pozitivní zprávou pro giganta z Mountain View je informace, že jeho chytrý asistent bude koncem měsíce dostupný na jedné miliardě zařízení. V tomto ohledu rozhodně Google nelenil a pořádně šlápl na plyn. Assistant rovněž dostal nové funkce, které mají vylepšit jeho konkurenceschopnost. Mezi ně patří integrace do Google Maps v rámci iOS a Androidu, možnost objednat letenku (prozatím pouze pro United Airlines) nebo zabookovat hotel.

Assistant vám brzo objedná letenku a zároveň i hotel, což ocení především cestovatelé

Pro chytré displeje (a nejen ty) se Assistant naučil speciální překládací režim zvaný Interpreter Mode. V rámci něj umožní plynulou konverzaci dvou cizinců, přičemž si je schopen zapamatovat klíčové údaje v rámci konverzace, což vylepšuje následný překlad. Výhodou je, že Assistant v rámci konverzace vystupuje jako překladatel a jeho přítomnost není příliš rušivá. Bábelská rybka od Googlu podporuje 27 jazyků, mezi nimiž nechybí ani naše mateřština či jazyk našich sousedů, slovenština.

Interpreter Mode si poradí s 27 jazyky, mezi nimiž nechybí čeština a slovenština

Google také spustil novou iniciativu zvanou Assistant Connect. V rámci ní mohou výrobci propojit svá zařízení s Google Home, aniž by museli integrovat Assistanta či umožnit výrobku přístup k internetu. V praxi to může fungovat například tak, že výrobce osadí svůj výrobek e-ink displejem, který bude zobrazovat informace, které obdrží od chytrého reproduktoru. Platforma umožní zařízení fungovat i v případě, že reproduktor není v dosahu. S novou iniciativou přišlo také například zjednodušení párovacího procesu, nebo odstranění mezizařízení, takzvaných hubů.

S novým příslušenstvím od Ankeru můžete mít Assistanta v podstatě v jakémkoli autě

Google se chystá ovládnout naše domácnosti

Na veletrhu CES se rovněž objevila celá řada zařízení, která integrují Assistanta nebo podporují technologie od Googlu. Namátkou můžeme zmínit nasazení chytrého asistenta v televizích od LG či Samsungu, v nových chytrých displejích od Lenova, reproduktorech od Sonosu nebo v autech, kam jej nasadily společnosti Anker a JBL. Letošní rok prozatím naznačuje, že by Google mohl převzít otěže na úkor Amazonu. Jestli se tak skutečně stane, na to si musíme počkat.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).