Domů » Články » Google Andromeda se má 4. října zapsat do dějin: Android a Chrome OS v jednom

Google Andromeda se má 4. října zapsat do dějin: Android a Chrome OS v jednom

4. říjen bude patřit Googlu a jeho technologickým novinkám. Kromě představení nových referenčních smartphonů řady Pixel (více informací) by měl Google odhalit také nový operační systém známý pod vývojovým názvem Andromeda, který má spojit Android a Chrome OS do jednoho celku. Ostatně už senior viceprezident Androidu, Google Play a Chrome, Hiroshi Lockheimer, na svém twitteru napsal „Přesně před 8 lety jsme představili první verzi Androidu a myslím si, že za 8 let se stejně bude hovořit právě o 4. říjnu.

Podle tohoto tweetu to vypadá, že nás příští týden v úterý čekají opravdu velké věci. Ostatně už loni na vývoj Androidedy upozornit server The Wall Street Journal, který upřesnil, že finální verze by měla být dostupná v roce 2017, beta verze by se však měla objevit ještě letos a vše nasvědčuje tomu, že se dočkáme právě 4. října.

Google Andromeda
Systém vyvíjený pod označením Andromeda má spojit výhody Androidu a Chrome OS do jednoho celku

Google s Androidem dominuje na poli chytrých telefonů a tabletů, nicméně právě sloučení tohoto systému s Chrome OS by mu mohlo pomoci dostat se do dalších segmentů, především pak na notebooky či konvertibilní zařízení. A toho jsou si zřejmě velmi dobře vědomi i v Googlu. I my v redakci jsme velice zvědaví na všechny novinky, které si pro nás Google na příští týden připraví; málo jich rozhodně nebude.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

9 komentářů

 1. Martin P. (neregistrovaný)

  Hmm tohle tu už jednou bylo a jak vypadají a dopadají ty aplikace určené na mobily v desktopu moc dobře víme.

  • kašpy (neregistrovaný)

   tak hold začnou vznikat aplikace nový

  • Jistě, žádný problém, vit Modern UI, Continuum, Windows Apps, UWP, WP apod. že:)

  • kašpy (neregistrovaný)

   myslim že mezi Googlem (Androidem) a Microsoftem s Windows je dost velký rozdíl

  • Martin P. (neregistrovaný)

   kašpy (neregistrovaný) 26.9.2016 v 16:32:… Myslím že velký rozdíl to nebude protože problém je v naivní koncepci.
   Na silnějším desktopu nepotřebují\nechtějí používat ořezané aplikace pro mobil. A je jedno jestli se bavíme o WP, iOs nebo derivátu Androidu.

   tohle smazání desktopové a mobilní platformy by bylo super pokud výkonově a ovládáním by byly totožné jenže nejsou.

  • vlada (neregistrovaný)

   Nadella veri, ze v budoucnu budou zarizeni na bazi Continuum (ne nutne s windows Os) zcela bezna a v zemych tretiho sveta dokonce nejpouzivanejsi zarizeni.

 2. in (neregistrovaný)

  Kdo někdy něco tvořil, tak ví, že bez těchto pokusů to nejde. Pokud na to mají finance, ať tvoří dál, bez toho pokrok není možný. Když se nepodaří těmto, podaří se příště někomu něco jiného, pro spotřebitele jen dobře. Pořád lepší, než když ty peníze nechají v daňových rájích.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   A vy ve světle toho jak jsou na tom univerzální aplikace na Win desktopu víte že hned to bude …pro spotřebitele jen dobře… a dokonce znáte i financování …Pořád lepší, než když ty peníze nechají v daňových rájích… ?

 3. osobne jsem velice zvedavy… na starym Dellu D420 celkem v klidu pouzivam RemixOS a na neco podobneho v podani google jsem zvedavy…

  co se tech aplikaci tyce tak to urcite neni idealni ale ani nic s cim by se nedalo zit… konkretne ten Dell ma nizsi rozliseni nez vetsina dnesnich smartu takze to celkem jde…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).