Domů » Články » Google Andromeda se má 4. října zapsat do dějin: Android a Chrome OS v jednom

Google Andromeda se má 4. října zapsat do dějin: Android a Chrome OS v jednom

4. říjen bude patřit Googlu a jeho technologickým novinkám. Kromě představení nových referenčních smartphonů řady Pixel (více informací) by měl Google odhalit také nový operační systém známý pod vývojovým názvem Andromeda, který má spojit Android a Chrome OS do jednoho celku. Ostatně už senior viceprezident Androidu, Google Play a Chrome, Hiroshi Lockheimer, na svém twitteru napsal „Přesně před 8 lety jsme představili první verzi Androidu a myslím si, že za 8 let se stejně bude hovořit právě o 4. říjnu.

Podle tohoto tweetu to vypadá, že nás příští týden v úterý čekají opravdu velké věci. Ostatně už loni na vývoj Androidedy upozornit server The Wall Street Journal, který upřesnil, že finální verze by měla být dostupná v roce 2017, beta verze by se však měla objevit ještě letos a vše nasvědčuje tomu, že se dočkáme právě 4. října.

Google Andromeda
Systém vyvíjený pod označením Andromeda má spojit výhody Androidu a Chrome OS do jednoho celku

Google s Androidem dominuje na poli chytrých telefonů a tabletů, nicméně právě sloučení tohoto systému s Chrome OS by mu mohlo pomoci dostat se do dalších segmentů, především pak na notebooky či konvertibilní zařízení. A toho jsou si zřejmě velmi dobře vědomi i v Googlu. I my v redakci jsme velice zvědaví na všechny novinky, které si pro nás Google na příští týden připraví; málo jich rozhodně nebude.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments